Kancelaria GESSEL doradzała spółce Wirtualna Polska Holding S.A. w transakcji nabycia udziałów w spółce Superauto24.com sp. z o.o.

20.12.2018 Aktualności

Kancelaria GESSEL doradzała spółce Wirtualna Polska Holding S.A. w transakcji, której przedmiotem było nabycie większościowego pakietu udziałów w spółce Superauto24.com sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie. Przedwstępna umowa sprzedaży udziałów została zawarta 14 grudnia br. Następnie, po spełnieniu części warunków zawarto umowę przyrzeczoną.

Kancelaria GESSEL zapewniała kompleksową obsługę prawną całej transakcji, uwzględniając badanie due diligence, prace nad restrukturyzacją polegającą na nabyciu przez Superauto24.com sp. z o.o. przedsiębiorstw od spółek powiązanych, negocjacje z dotychczasowymi wspólnikami spółki Superauto24.com sp. z o.o. oraz przygotowanie dokumentacji transakcyjnej i dokumentacji technicznej.

Wirtualna Polska Holding S.A. jest właścicielem popularnych platform medialnych oraz jednym z głównych uczestników rynku reklamy internetowej. Spółka posiada takie marki jak Wirtualna Polska, o2, money.pl, Pudelek, WP SportoweFakty, Domodi, Allani i Homebook oraz Telewizja WP.

Superauto24.com to agregator nowych samochodów pochodzących od autoryzowanych dilerów oraz ekspert w finansowaniu zakupu samochodu współpracujący z największymi bankami i firmami leasingowymi w Polsce. Spółka jest obecna na polskim rynku od roku 2000 i znajduje się w czołówce polskich firm dystrybuujących kredyty samochodowe największych instytucji finansowych.

Transakcje prowadził Michał Bochowicz, adwokat, managing associate, z pomocą Weroniki Zdeb, associate. W projekt zaangażowani byli Monika Żulińska, radca prawny, managing associate, Michał Trociuk, adwokat, senior associate oraz Erazm Dutkiewicz, associate. Due diligence prowadził Maciej Boryczko, radca prawny, managing associate, z udziałem dr Artura Kruszewskiego, radcy prawnego, senior associate oraz Piotra Tracza, associate. Nad całością czuwała Małgorzata Badowska, wspólnik, radca prawny.

  

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

29.03.2023

Kilka faktów o fundacji rodzinnej

Fundacja rodzinna to osoba prawna założona w celu: gromadzenia mienia zarządzania mieniem w interesie beneficjentów spełniania świadczeń na rzecz beneficjentó...

Aktualności
Kilka faktów o fundacji rodzinnej

20.03.2023

Doradzaliśmy Urteste S.A. przy ofercie publicznej akcji nowej emisji oraz zmianie rynku notowań z rynku ASO NewConnect na rynek regulowany GPW

Pełniliśmy funkcję doradcy prawnego spółki Urteste S.A. w związku z ofertą publiczną akcji nowej emisji oraz zmianą rynku notowań z rynku ASO NewConnect na rynek regulow...

Aktualności
Doradzaliśmy Urteste S.A. przy ofercie publicznej akcji nowej emisji oraz zmianie rynku notowań z rynku ASO NewConnect na rynek regulowany GPW
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!