Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe w inwestycji Nextline w MotionVFX

18.12.2020 Aktualności

Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksowe usługi doradcze na rzecz właściciela MotionVFX w transakcji sprzedaży biznesu na rzecz Nextline. Była to pierwsza w Polsce transakcja z udziałem search fund’u, podmiotu dokonującego wykupu menedżerskiego przy wsparciu globalnych inwestorów.

Doradztwo Kancelarii GESSEL obejmowało wszystkie prawne i podatkowe aspekty transakcji, w tym przygotowanie struktury transakcji oraz negocjacje dokumentacji transakcyjnej.

Transakcję prowadził Michał Bochowiczmanaging associate, adwokat we współpracy z Weroniką Zdeb, starszym prawnikiem, adwokatem. W transakcji uczestniczyli prawnicy Piotr Tracz, Katarzyna Matyszewska i Aleksander Nicałek. Prace zespołu podatkowego prowadziła Inarda Bielińskaof counsel, radca prawny we współpracy z Katarzyną Lisowską, starszym prawnikiem, radcą prawnym. Zespół nadzorowała Małgorzata Badowska, wspólnik, radca prawny.

MotionVFX jest światowym liderem w tworzeniu templatów i pluginów do oprogramowania Final Cut Pro oraz Apple Motion.

Nextline jest pierwszym polskim search fund’em, założonym przez Andrzeja Basiukiewicza i Wojciech Korpala.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!