Prawnicy Kancelarii GESSEL wspierali spółkę LGL, należącą do właścicieli grupy Lode, w transakcji nabycia nieruchomości rolnych oraz spółki Altera zajmującej się prowadzeniem hotelu Sielanka nad Pilicą.

Doradztwo Kancelarii GESSEL obejmowało: ustalenie optymalnej struktury transakcji, przeprowadzenie badania prawnego nieruchomości i spółki Altera oraz trzech pełnych postępowań przed Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR) w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości rolnych, a także przygotowanie dokumentacji transakcyjnej i wsparcie Klienta w negocjacjach ze sprzedającymi.

Całość transakcji prowadził Karol Sokół, partner, adwokat, przy wsparciu Jędrzeja Besztaka, prawnika. Za zagadnienia nieruchomościowe odpowiedzialna była Iwona Gielo-Benza. Badanie prawne spółki oraz nieruchomości przeprowadził zespół składający się z prawników: Iwony Gielo-Benzy, Karoliny Olszewskiej i Erazma Dutkiewicza. Due diligence nadzorował Michał Boryczka, managing associate, radca prawny. Za wątki podatkowe odpowiedzialny był zespół składający się z Inardy Bielińskiej, radcy prawnego i Michała Bragiela, adwokata.

Hotel Sielanka nad Pilicą znajduje się niedaleko Warki (ok. 50 km od Warszawy). Na niemal 100 hektarowym terenie mieści się czterogwiazdkowy hotel z centrum spa, ośrodek jeździecki z pełną infrastrukturą oraz kompleks piłkarski obejmujący pełnowymiarowe i treningowe boisko akredytowane przez UEFA. Sielanka stanowi doskonałą bazę wypadową do odkrywania uroków okolic Warszawy i Doliny Pilicy (spływy kajakowe Pilicą, zabytki Warki i okolic, Muzeum Pułaskiego, ścieżka turystyczna w Browarze Wareckim, sady grójeckie itp.).