Kompleksowo doradzaliśmy SunRoof przy nowej rundzie inwestycyjnej

19.09.2022 Case studies Fuzje i przejęcia

tygrys

Doradzaliśmy spółce SunRoof przy rundzie finansowania na kwotę 70 mln zł (ok. 15 mln EUR), której przewodził fundusz Klima Energy Transition Fund. Dodatkowy kapitał zapewniły też inne fundusze: Inovo VC, SMOK Ventures, Alfabeat i Level2 Ventures.

Pozyskane środki mają pomóc w umocnieniu pozycji SunRoof w Szwecji, Niemczech i Polsce poprzez zwiększenie sprzedaży i potencjału spółki w dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań fotowoltaicznych, a także w rozwoju na kolejnych rynkach.

Nasze doradztwo obejmowało kompleksową obsługę prawną, w tym przygotowanie i negocjacje umowy inwestycyjnej, dokumentów korporacyjnych i technicznych oraz finalizację transakcji. Koordynowaliśmy również współpracę z zagranicznymi doradcami.

Transakcję nadzorował Michał Bochowicz, partner. Zespołem GESSEL pracującym nad tym projektem kierował Dominik Kaszuba, associate, wspierany przez Edytę Podgórską, senior associate, Katarzynę Zarzycką, associate oraz Rafała Smolika, associate.

SunRoof to startup tworzący dachy solarne 2w1 i rozwiązania wspierające inteligentne zarządzanie energią. Firma oferuje innowacyjną technologię, która zastępuje tradycyjny dach i tym samym jest alternatywą dla istalowanych osobno paneli fotowoltaicznych. Firma oferuje też właścicielom domów kompletny system do zarządzania energią.

Klima to fundusz private equity będący częścią grupy Alantra i mający swoją siedzibę w Madrycie. Fundusz zaangażowany jest w inwestycje w Europie i w Ameryce Północnej, głównie w spółkach z sektora energetyki, logistyki i czystych technologii.

Prawnicy zaangażowani w projekt

13. Michal Bochowicz 772x1158

Michał Bochowicz

Partner
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Michał Bochowicz
5. Edyta Podgorska 772x1158

Edyta Podgórska

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia

Edyta Podgórska
10. Katarzyna Zarzycka 772x1158

Katarzyna Zarzycka

Senior Associate
Adwokat

Fuzje i przejęcia

Katarzyna Zarzycka
22. Rafal Smolik 772x1158

Rafał Smolik

Senior Associate
Radca Prawny

Fuzje i przejęcia

Rafał Smolik

Mogą Cię zainteresować

11.06.2024

Doradzaliśmy Inplus w transakcji zbycia Smart Factor na rzecz Cyclomedia.

Cyclomedia to globalny lider w technologii geoprzestrzennej, polegającej na dostarczaniu niezwykle dokładnych, 360-stopniowych panoram i danych 3D pozyskiwanych z poziom...

Case studies
Doradzaliśmy Inplus w transakcji zbycia Smart Factor na rzecz Cyclomedia.

11.06.2024

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED!

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w szpital ortopedyczny Ortopedicum w Krakowie. Nasze wsparcie miało kompleksowy charakter i...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED!
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys