Kancelaria GESSEL doradzała Lux Med przy transakcji nabycia 100% udziałów spółki Medicor Centrum Medyczne sp. z o.o. posiadającej sieć czterech placówek ambulatoryjnych i diagnostycznych w Rzeszowie oraz 100% udziałów spółki Medicor sp. z o.o. prowadzącej działalność apteczną w Rzeszowie.

Grupa Lux Med konsekwentnie rozbudowuje sieć centrów medycznych działając w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej. Dzięki sfinalizowaniu tej transakcji Grupa Lux Med zdobywa istotny udział w podkarpackim rynku usług medycznych; posiada już 5 placówek w Rzeszowie, 172 placówki w kraju.

Kancelaria Gessel doradzała spółce Lux Med na każdym etapie transakcji, zaczynając od analizy due dilligence, poprzez prace nad dokumentacją transakcyjną i doradztwo w czasie realizacji inwestycji, na zamknięciu transakcji kończąc. W projekt zaangażowani byli: Marcin Macieszczak, wspólnik kancelarii, Michał Boryczka, radca prawny i managing associate, a także Maciej Boryczko, radca prawny oraz Karolina Krzal, Karol Sokół i Michał Makarewicz, prawnicy Kancelarii GESSEL.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i największą grupą medyczną w Polsce. Transakcja jest częścią strategii grupy Lux Med polegającej na zwiększeniu skali działalności na rynkach diagnostyki obrazowej i hospitalizacji.