Oxford University Polish Society jako instytucja zrzeszająca Polaków na Uniwersytecie Oxfordzkim świętuje w tym roku 60-lecie swojej działalności. 17 grudnia br. odbył się Bal Charytatywny z okazji 60-lecia działalności Oxford University Polish Society pod patronatem honorowym Wice-Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ambasady Brytyjskiej w Warszawie jak i Ambasady RP w Londynie. Wśród gości pojawili się również absolwenci uczelni: Radosław Sikorski, Adam Zamoyski, Profesor Jan Zielonka.

Przewodnim celem Balu i obchodów 60-lecia jest utworzenie funduszu stypendialnego dla polskich studentów na Oksfordzie. Co roku ponad 40 Polaków dostaje ofertę studiów na Oksfordzie, niestety nie wszyscy mogą je rozpocząć ze względu na wysokie koszty czesnego i utrzymania w Wielkiej Brytanii. Nowo utworzona fundacja ma na celu pomóc potencjalnym polskim studentom w realizacji ich akademickich marzeń.

Kancelaria GESSEL była nie tylko partnerem strategicznym Balu Charytatywnego, jest również zaangażowana pro bono w kwestie prawne związane z utworzeniem funduszu stypendialnego dla Oxford University Polish Society.

 
bla_BGK.jpg