Kolejny sukces Zespołu Procesowego / Special Cases Kancelarii GESSEL

07.05.2014 Aktualności

Zespół Procesowy Kancelarii GESSEL, kierowany przez adwokata Piotra Schramm, reprezentował Sprzedających (dane personalne Klientów pozostają utajnione), którzy w roku 2008 sprzedali na rzecz swego istotnego na rynku polskim konkurenta – posiadane 100% udziałów spółki działającej, jako jeden z liderów, w branży zabezpieczeń przeciwpożarowych. Wartość transakcji prowadzonej i sfinalizowanej w roku 2008 przez adwokata Piotra Schramm to kwota 135.000.000, 00 złotych.

Powstały spór sądowy dotyczył roszczenia Kupującego, spółki akcyjnej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, o zwrot przez Sprzedających części ceny – w związku z prezentowanym przez powoda przed Sądem Okręgowym w Warszawie naruszeniem oświadczeń i zapewnień / regulacji umowy, dotyczących wartości wyników finansowych Spółki, której udziały były przedmiotem transakcji.

Metodyka prowadzenia sporu w sposób nowatorski, przyjęty w Zespole Procesowym Kancelarii GESSEL, a jednocześnie w sposób kompleksowy i wielopłaszczyznowy w aspektach argumentacji i materiałów oferowanych Sądowi prowadzącemu – umożliwiła uzyskanie wyroku oddalającego w całości powództwo skierowane przeciwko Klientom Kancelarii GESSEL już na wstępnym etapie sporu, bez udziału biegłego sądowego wnioskowanego przez powoda, mimo iż w sprawie spór dotyczył w ocenie powoda, akcyjnej spółki publicznej, wartości rocznego wyniku spółki (targetu transakcji).

Zespół Procesowy Kancelarii GESSEL, kierowany przez adwokata Piotra Schramm – specjalizuje się między innymi właśnie w sporach sądowych wynikających z transakcji M&A (fuzji i przejęć), w tym w związku z treścią złożonych w umowach oświadczeń i zapewnień oraz innych regulacji umów kompleksowych, zawieranych w ramach transakcji.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

14.09.2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023 w kategoriach M&A, Capital markets: Equity, Capital markets: Debt. In...

Aktualności
Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

11.08.2023

Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023

Transakcja sprzedaży  100% udziałów w spółce PCB Technical Solutions Limited na rzecz spółki Sescom SA, której byliśmy doradzą w tym procesie,  jest w finale w prestiżow...

Aktualności
Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!