Kolejny sukces Zespołu Procesowego / Special Cases Kancelarii GESSEL

07.05.2014 Aktualności

Zespół Procesowy Kancelarii GESSEL, kierowany przez adwokata Piotra Schramm, reprezentował Sprzedających (dane personalne Klientów pozostają utajnione), którzy w roku 2008 sprzedali na rzecz swego istotnego na rynku polskim konkurenta – posiadane 100% udziałów spółki działającej, jako jeden z liderów, w branży zabezpieczeń przeciwpożarowych. Wartość transakcji prowadzonej i sfinalizowanej w roku 2008 przez adwokata Piotra Schramm to kwota 135.000.000, 00 złotych.

Powstały spór sądowy dotyczył roszczenia Kupującego, spółki akcyjnej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, o zwrot przez Sprzedających części ceny – w związku z prezentowanym przez powoda przed Sądem Okręgowym w Warszawie naruszeniem oświadczeń i zapewnień / regulacji umowy, dotyczących wartości wyników finansowych Spółki, której udziały były przedmiotem transakcji.

Metodyka prowadzenia sporu w sposób nowatorski, przyjęty w Zespole Procesowym Kancelarii GESSEL, a jednocześnie w sposób kompleksowy i wielopłaszczyznowy w aspektach argumentacji i materiałów oferowanych Sądowi prowadzącemu – umożliwiła uzyskanie wyroku oddalającego w całości powództwo skierowane przeciwko Klientom Kancelarii GESSEL już na wstępnym etapie sporu, bez udziału biegłego sądowego wnioskowanego przez powoda, mimo iż w sprawie spór dotyczył w ocenie powoda, akcyjnej spółki publicznej, wartości rocznego wyniku spółki (targetu transakcji).

Zespół Procesowy Kancelarii GESSEL, kierowany przez adwokata Piotra Schramm – specjalizuje się między innymi właśnie w sporach sądowych wynikających z transakcji M&A (fuzji i przejęć), w tym w związku z treścią złożonych w umowach oświadczeń i zapewnień oraz innych regulacji umów kompleksowych, zawieranych w ramach transakcji.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

16.04.2024

Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

Nasze doradztwo miało charakter kompleksowy i obejmowało wszystkie etapy transakcji, w tym badanie prawne due diligence, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakc...

Aktualności
Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

28.03.2024

Legal 500 – otrzymaliśmy wyróżnienia w międzynarodowym rankingu prawniczym!

Wyróżnienie indywidualne jako „Leading Individual” w kategorii Dispute Resolution otrzymała dr hab. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz. Kancelaria i jej prawnicy są rek...

Aktualności
Legal 500 – otrzymaliśmy wyróżnienia w międzynarodowym rankingu prawniczym!
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!