Michał Bochowicz gościem panelu w ramach Meetup.vc w Campus Warsaw (Google for Entrepreneurs)

29.10.2018 Aktualności

23 października Michał Bochowicz był gościem panelu w ramach Meetup.vc organizowanego w Campus Warsaw (Google for Entrepreneurs). Tematem dyskusji była modelowa dokumentacja dla inwestycji venture capital w spółki na wczesnym etapie rozwoju w Polsce.

Projekt kierowany przez Kancelarię GESSEL oraz fundusz Sunfish Partners ma na celu wypracowanie modelowej dokumentacji dla inwestycji venture capital w spółki na wczesnym etapie rozwoju w Polsce, w tym term sheet’u oraz umowy inwestycyjnej. Jest to możliwe przez zaangażowanie środowiska venture capital, tj. polskich i zagranicznych inwestorów, start-upów, organizacji zrzeszających przedsiębiorców i państwowych instytucji wspierających rozwój (zwłaszcza PFR i NCBR), a także środowiska prawniczego. Projekty mają łączyć międzynarodowe standardy z wymogami związanymi z finansowaniem projektów środkami  pochodzącymi z pomocy publicznej (w tym PFR Starter oraz BRidge Alfa)

W panelu wzięli udział również: Max Moldenhauer z Sunfish Partners i Barbara Sobowska z VC Leaders. Dyskusja była częścią spotkania Meetup.vc, zorganizowanego przez Innovation Nest i SpeedUp Venture Capital Group jako event towarzyszący konferencji Wolves Summit, w której nasza Kancelaria również brała udział.

Dotychczas przygotowane dokumenty są dostępne języku angielskim w internecie:

Term sheet: www.bit.ly/VCTermSheet

Umowa inwestycyjna: www.bit.ly/VCAgreement

Cieszymy się, że możemy wspierać takie inicjatywy. 

  

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!