Michał Bochowicz gościem panelu w ramach Meetup.vc w Campus Warsaw (Google for Entrepreneurs)

29.10.2018 Aktualności

23 października Michał Bochowicz był gościem panelu w ramach Meetup.vc organizowanego w Campus Warsaw (Google for Entrepreneurs). Tematem dyskusji była modelowa dokumentacja dla inwestycji venture capital w spółki na wczesnym etapie rozwoju w Polsce.

Projekt kierowany przez Kancelarię GESSEL oraz fundusz Sunfish Partners ma na celu wypracowanie modelowej dokumentacji dla inwestycji venture capital w spółki na wczesnym etapie rozwoju w Polsce, w tym term sheet’u oraz umowy inwestycyjnej. Jest to możliwe przez zaangażowanie środowiska venture capital, tj. polskich i zagranicznych inwestorów, start-upów, organizacji zrzeszających przedsiębiorców i państwowych instytucji wspierających rozwój (zwłaszcza PFR i NCBR), a także środowiska prawniczego. Projekty mają łączyć międzynarodowe standardy z wymogami związanymi z finansowaniem projektów środkami  pochodzącymi z pomocy publicznej (w tym PFR Starter oraz BRidge Alfa)

W panelu wzięli udział również: Max Moldenhauer z Sunfish Partners i Barbara Sobowska z VC Leaders. Dyskusja była częścią spotkania Meetup.vc, zorganizowanego przez Innovation Nest i SpeedUp Venture Capital Group jako event towarzyszący konferencji Wolves Summit, w której nasza Kancelaria również brała udział.

Dotychczas przygotowane dokumenty są dostępne języku angielskim w internecie:

Term sheet: www.bit.ly/VCTermSheet

Umowa inwestycyjna: www.bit.ly/VCAgreement

Cieszymy się, że możemy wspierać takie inicjatywy. 

facebook2 e1527244074676 150x150  images 150x150

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

20.06.2024

Ochrona sygnalistów – przewodnik dla firm

Prezydent podpisał ustawę o ochronie sygnalistów. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem dla firm, który ułatwi przedsiębiorcom dostosowanie się d...

Aktualności
Ochrona sygnalistów – przewodnik dla firm

20.06.2024

Jesteśmy partnerem Konferencji „2nd US-CEE Connection Weekend: US and EU Perspectives on ESG: Towards a Sustainable World or a Dangerous Utopia?”

W ramach wydarzenia, nasi eksperci Barbara Tomczyk oraz Piotr Paprota, z zespołu arbitrażu oraz GESSEL for Climate - poprowadzą 28 czerwca warsztaty "ESG Disputes and Ar...

Aktualności
Jesteśmy partnerem Konferencji „2nd US-CEE Connection Weekend: US and EU Perspectives on ESG: Towards a Sustainable World or a Dangerous Utopia?”
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys