18 czerwca br. odbędzie się spotkanie grupy roboczej ds. HR organizowane przez British Polish Chamber of  Commerce i Kancelarię GESSEL, którego tematem będzie początek i koniec zatrudnienia w ujęciu prawno-praktycznym. 

Co mówią przepisy? Jak wygląda praktyka, a jakie stanowisko zajmują sądy w ewentualnych sporach. Jak radzić sobie w sytuacjach, gdy sytuacja przy rozwiązywaniu umowy komplikuje się? Odpowiedzi na te pytania udzieli Paulina Rudowicz-Jastrzębska.

 

Agenda spotkania:

 • 9:30-10:45 wprowadzenie i prezentacja:
  1. Wybór formy zatrudnienia – umowa o pracę vs. umowy cywilnoprawne.
  2. Umowa cywilnoprawna – elementy istotne przy formułowaniu i realizacji umowy.
  3. Umowa o pracę – elementy istotne przy formułowaniu i realizacji umowy.
  4. Rozwiązanie umowy o pracę w ujęciu ogólnym.
  5. Rozwiązanie umowy o pracę – przyczyny dotyczące i niedotyczące pracowników – sytuacje kryzysowe.
  6. Koniec zatrudnienia – co z zachowaniem poufności i zakazem konkurencji?
 • 10:45-11:30 Dyskusja

 

Paulina Rudowicz-Jastrzębska posiada doświadczenie z zakresu prawa pracy w sferze doradztwa na rzecz Klientów krajowych i zagranicznych, a także jako prawnik wewnętrzny jednego z większych pracodawców w Polsce. Doradza przy opracowywaniu regulacji wewnętrznych oraz wdrażaniu optymalnych form zatrudnienia. Reprezentuje pracodawców w zakresie skutecznego rozwiązywania sporów pracowniczych. Doradza również w zakresie prawa ochrony danych osobowych, w szczególności na styku z prawem z pracy.

 

Spotkanie będzie miało miejsce w siedzibie BPCC, przy ulicy Zielnej 37 (9p.). Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Więcej informacji i formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie: http://bpcc.org.pl/pl/wydarzenia/jak-nie-zatrudniac-i-nie-zwalniac-pracownika. Serdecznie zapraszamy!