Zaproszenie na śniadanie biznesowe: Projekt ustawy o jawności… okiem praktyki compliance

26.02.2018 Aktualności

 


Kancelaria GESSEL
zaprasza na śniadanie biznesowe:

Projekt ustawy o jawności… okiem praktyki compliance

6 marca 2018 roku
ul. Sienna 39, XV piętro, budynek Warsaw Towers, Warszawa

Celem spotkania jest omówienie m.in. planowanych zmian wynikających z projektowanej ustawy o jawności życia publicznego. Projekt ustawy przewiduje dalece idące restrykcje, jak np. ograniczenie możliwości zasiadania w organach spółek, ograniczenia swobody podejmowania zatrudnienia przez osoby aktywne w określonych dziedzinach sfery publicznej, czy wreszcie obowiązek wdrożenia w przedsiębiorstwie kolejnych polityk i instrukcji. Założenia ustawy wpisują się przy tym w trend zaostrzania wymogów i stawiania przedsiębiorcy regulacyjnych wyzwań na wielu innych polach (jak prawo konkurencji, dane osobowe, prawo podatkowe i inne), uwydatniając potrzebę ich kompleksowego ujęcia w ramach systemu compliance. Gościem specjalnym będzie:

 

 

Marcin Gomoła
były wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego, założyciel Stowarzyszenia Fair Play, certyfikowany Compliance Officer, Przewodniczący Komisji Compliance przy AHK Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, Przewodniczący Komitetu Compliance przy GPW SA

Wierzymy, iż spotkanie przy porannej kawie będzie doskonałą szansą na zapoznanie się z kierunkami zmian.

PROGRAM:

9.15 – 9.30

Rejestracja, powitanie uczestników

9.30 – 10.30

– Nowe regulacje a wymogi systemu compliance
– Założenia projektu ustawy o jawności życia publicznego.

10.30 – 10.45

Przerwa

10.45 – 11.45

Compliance w praktyce
– Jak zaimplementować nowe propozycje regulacyjne

12:00

Zakończenie spotkania


PRELEGENCI:

 

Bernadeta Kasztelan-Świetlik radca prawny, wspólnik

Ekspert w dziedzinie prawa konkurencji. Reprezentuje Klientów Kancelarii przed Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawach dotyczących koncentracji, postępowań związanych z zarzutami zawierania porozumień ograniczających konkurencję, nadużywania pozycji dominującej, ochrony interesów konsumentów oraz nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej. W latach 2014-2017 była Wiceprezesem UOKiK odpowiedzialnym m.in. za pion ochrony konkurencji i kontroli koncentracji.

 

prawo pracyAdam Kraszewski radca prawny, managing associate

Specjalizuje się w prawie pracy, prawie własności intelektualnej oraz prawie farmaceutycznym. Ukończył Podyplomowe Studium Prawa Pracy na Uniwersytecie Warszawskim.

Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu prawa pracy, zarówno indywidualnego jak i zbiorowego. Doradza przy wdrażaniu efektywnych mechanizmów zatrudniania (w tym managementu), konstruowania regulacji wewnętrznych, jak i rozwiązywania sporów. Jest autorem licznych publikacji z tej dziedziny. Jego praktyka obejmuje również doradztwo w zakresie prawa autorskiego, ochrony danych osobowych i dóbr osobistych. Jest także wiceprezesem Polskiego Związku Pracodawców Konsultingu przy Konfederacji Lewiatan. Uczestniczy w procesach legislacyjnych, aktywnie wspierając organizacje pracodawców w kwestiach związanych z projektowanymi zmianami.

 

dane osoboweMarcin Maciejak Aplikant adwokacki

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu ochrony własności intelektualnej, danych i informacji.

Doświadczenie zdobywał w jednej z globalnych kancelarii prawnych oraz w międzynarodowej korporacji doradczej zajmującej się finansowymi i specjalistycznymi usługami w dziedzinie nieruchomości i zarządzania inwestycjami. W trakcie studiów współpracował m.in. z jedną z międzynarodowych firm doradczych z tzw. „wielkiej czwórki”, kancelariami prawnymi i szeregiem inicjatyw m.in. z zakresu dostępu do informacji prawnej.

                    Warunki uczestnictwa:

1.     Spotkanie jest bezpłatne – o możliwości udziału decyduje kolejność zgłoszeń od osób, do których jest ono adresowane.

2.     Zgłoszenia należy dokonać do 5 marca br. na adres: k.michalak@gessel.pl

3.     Zamiast zgłoszonej osoby w spotkaniu może wziąć udział inny pracownik firmy.

4.     Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie oraz do odwołania spotkania.

5.     Zgłoszenie na spotkanie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika w celu organizacji spotkania prowadzonego przez Gessel, Koziorowski Sp. k. z siedzibą w Warszawie, ul. Sienna 39, 00-121 Warszawa, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101 poz. 926, t. jedn. z późn. zm.).

 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

16.04.2024

Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

Nasze doradztwo miało charakter kompleksowy i obejmowało wszystkie etapy transakcji, w tym badanie prawne due diligence, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakc...

Aktualności
Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

28.03.2024

Legal 500 – otrzymaliśmy wyróżnienia w międzynarodowym rankingu prawniczym!

Wyróżnienie indywidualne jako „Leading Individual” w kategorii Dispute Resolution otrzymała dr hab. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz. Kancelaria i jej prawnicy są rek...

Aktualności
Legal 500 – otrzymaliśmy wyróżnienia w międzynarodowym rankingu prawniczym!
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!