Szkolenie VAT – Usługi budowlane w świetle zmian obowiązujących od 1 stycznia 2017 roku

17.02.2017 Aktualności

W dniu 16 lutego 2017 r. w Kancelarii GESSEL miało miejsce spotkanie poświęcone problemom branży budowlanej związanej ze zmianami podatku VAT wprowadzonymi od stycznia 2017 r., w którym udział wzięło kilkadziesiąt osób z całej Polski.

Podczas spotkania poruszono problematykę rozliczeń podatku VAT w branży budowlanej, które obowiązują od 1 stycznia 2017 r. Uczestnikom zaprezentowano zasady wystawiania faktur w przypadku zastosowania „odwrotnego obciążenia” ze szczególnym uwzględnieniem terminu, w którym faktura powinna zostać wystawiona.

Ponadto tematem szkolenia były zasady rozliczeń podatku VAT dla podwykonawców i ich dostawców. Zainteresowaniem cieszył się także wątek opodatkowania nieruchomości i usług związanych z nieruchomościami, które wprowadziło Rozporządzenie wykonawcze Rady Europejskiej (RE) nr 1042/2013 z dnia 7 października 2013 r. zmieniające rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 282/2011 w odniesieniu do miejsca świadczenia usług.

Prelekcję prowadziła Katarzyna Kollar-Ryszard, radca prawny i doradca podatkowy Kancelarii GESSEL. 

 

p2160058 1024x768

dafa

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

08.05.2024

Zostaliśmy członkiem Niderlandzko-Polskiej Izby Handlowej!

Dołączenie do tej prestiżowej organizacji to dla nas ogromne wyróżnienie i okazja do dalszego rozwoju naszych międzynarodowych relacji biznesowych. Jesteśmy dumni, że m...

Aktualności
Zostaliśmy członkiem Niderlandzko-Polskiej Izby Handlowej!

16.04.2024

Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

Nasze doradztwo miało charakter kompleksowy i obejmowało wszystkie etapy transakcji, w tym badanie prawne due diligence, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakc...

Aktualności
Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys