Bernadeta Kasztelan-Świetlik weźmie udział w XI Kongresie Prawo Konkurencji

06.11.2019 Aktualności

W dniach 14-15 listopada w Warszawie (Hotel Hilton, ul. Grzybowska 63) odbędzie się XI edycja Kongresu Prawo Konkurencji.

W programie zaplanowano wystąpienia ekspertów pracujących w renomowanych kancelariach prawniczych zajmujących się prawem konkurencji oraz prawników wewnętrznych działów prawnych przedsiębiorstw. Tegoroczne wydarzenie obfituje w inspirujące dyskusje i liczne case studies.

Podczas dwóch dni Kongresu zostaną poruszone następujące kwestie:

  • Jakie nowe uprawnienia zyskuje Prezesowi UOKiK do ścigania zatorów płatniczych? W jaki sposób korzysta z przyznanych mu jakiś czas temu uprawnień do przeciwdziałania nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w przemyśle spożywczym?
  • Jak bezpiecznie sprzedawać produkty i usługi w Internecie? Jak prowadzić politykę zarządzania własnością intelektualną? Czy Big data to monopol?
  • Czy firmy takie jak Facebook czy Amazon mają pozycję dominującą oraz czy wykorzystują swoją siłę rynkową wobec klientów? Jak zdefiniować rynki, na których działają takie firmy? 
  • Co to jest podział rynku i jak odróżnić go od dozwolonych ograniczeń wertykalnych? Jak UOKiK interpretuje naruszenia zakazu zawierania porozumień wertykalnych ze szczególnym uwzględnieniem sprzedaży on-line oraz jakie są nowe narzędzia do wykrywania naruszeń prawa konkurencji? Czy producent i dystrybutor mogą dzielić rynek? 
  • Czy współpraca z organem ochrony konkurencji się opłaca? Jak można uzyskać zwolnienie z potencjalnej kary lub jej obniżenie? Leniency a private enforcement – czy groźba roszczeń cywilnoprawnych zniechęca do współpracy?

Bernadeta Kasztelan-Świetlik poprowadzi panel zatytułowany „Problem zatorów płatniczych – nowa rola Prezesa UOKiK”, podczas którego omówi następujące kwestie:

  • Obowiązkowe terminy płatności
  • Kogo i za co może ukarać Prezes UOKiK
  • Tryb postępowania w sprawie zwłoki w płatnościach

Więcej informacji o konferencji oraz szczegóły rejestracji dostępne są na stronie: www.pb.pl/konferencje/xi-kongres-prawo-konkurencji

Serdecznie zapraszamy!

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!