GESSEL doradcą prawnym przy prywatyzacji ZUK S.A.

26.10.2010 Aktualności

Zespół prawników Kancelarii GESSEL pod kierunkiem Aldony Pietrzak zapewnił kompleksową obsługę prawną funduszowi inwestycyjnemu zarządzanemu przez KGHM TFI S.A., w procesie prywatyzacji spółki Zespół Uzdrowisk Kłodzkich Spółka Akcyjna (ZUK S.A.).

Fundusz KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, przeznaczony na inwestycje w ochronę zdrowia, dokonał zakupu 90,09% akcji spółki od Ministerstwa Skarbu Państwa. Umowę sprzedaży akcji podpisano 20 października 2010 roku. Wartość przeprowadzonej transakcji wyniosła 138,2 milionów złotych.

ZUK S.A. jest największym w kraju kompleksem uzdrowiskowym. Obok lecznictwa uzdrowiskowego spółka zajmuje się produkcją i sprzedażą naturalnych wód mineralnych, leczniczych i smakowych. Specjalizuje się m.in. w leczeniu schorzeń kardiologicznych, gastrologicznych, narządu ruchu, pulmonologicznych. Spółka prowadzi swoją działalność na terenie powiatu kłodzkiego i skupia trzy kurorty: Polanicę-Zdrój, Duszniki-Zdrój i Kudowę-Zdrój. Spółka posiada 14 obiektów sanatoryjno-szpitalnych.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

08.05.2024

Zostaliśmy członkiem Niderlandzko-Polskiej Izby Handlowej!

Dołączenie do tej prestiżowej organizacji to dla nas ogromne wyróżnienie i okazja do dalszego rozwoju naszych międzynarodowych relacji biznesowych. Jesteśmy dumni, że m...

Aktualności
Zostaliśmy członkiem Niderlandzko-Polskiej Izby Handlowej!

16.04.2024

Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

Nasze doradztwo miało charakter kompleksowy i obejmowało wszystkie etapy transakcji, w tym badanie prawne due diligence, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakc...

Aktualności
Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys