GESSEL partnerem Grupy EQS Group AG przy wdrażaniu EQS Insider Manager w Polsce

02.04.2019 Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że Kancelaria GESSEL nawiązała współpracę z EQS Group i uczestniczy we wdrożeniu aplikacji EQS INSIDER MANAGER, czuwając nad prawną stroną działania systemu. Jesteśmy wyłącznym partnerem prawnym zaangażowanym w realizację tego projektu w Polsce.

Grupa EQS jest wiodącym i międzynarodowym dostawcą, działającym w Europie, Azji i Ameryce Północnej, świadczącym usługi z zakresu relacji inwestorskich (IR) i zgodności z przepisami obsługującym najważniejsze światowe rynki finansowe. Kilka tysięcy firm na całym świecie korzysta z oferty Grupy EQS, aby spełnić złożone krajowe i międzynarodowe obowiązki. Zakres usług obejmuje zarówno wsparcie dystrybucji informacji regulowanych, zarządzanie listami insiderów i systemami informowania o nieprawidłowościach, jak również usługi i narzędzia webcastingowe.

Grupa EQS będąc emitentem giełdowym notowanym na giełdzie we Frankfurcie od 2006 roku rozumie wyzwania związane z notowaniem na publicznych rynkach. Dlatego celem firmy, korzystając z własnych doświadczeń jest dostarczenie takich rozwiązań oraz systemów, które odpowiadają potrzebom spółek publicznych i uwzględniają najnowsze zmiany regulacyjne, tak aby emitenci czuli się pewnie w niezwykle zmiennym otoczeniu rynkowym.

EQS INSIDER MANAGER jest aplikacją, umożliwiającą w efektywny i wygodny sposób realizowanie obowiązków zapisanych w Rozporządzeniu MAR tj. realizowanie przepisów dotyczących przejrzystości i ochrony inwestorów na rynkach kapitałowych UE.

Aplikacja pozwala na:

 • wypełnienie obowiązków prowadzenia listy insiderów zgodnie z art. 18 MAR w sposób bezpieczny, szybki i niezawodny,
 • skuteczne zbieranie wszystkich danych do sporządzenia listy,
 • prowadzenie pełnego rejestru zmian dokonywanych na listach (z dokładnymi znacznikami czasu),
 • generowanie sekcji listy insiderów na dany dzień i godzinę zgodnie z przepisami, za pomocą jednego kliknięcia,
 • zarządzanie komunikacją z insiderami za pomocą jednego intuicyjnego systemu, umożliwiającego automatyczną dystrybucję powiadomień,
 • posiadanie pewność, że działamy na zgodnych z prawem wzorach i dokumentach,
 • zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa danych.

Gwarantuje:

 • dołożenia należytej staranności Emitentów przy wywiązywaniu się z obowiązków wskazanych w przepisach. Minimalizuje ryzyko błędu ludzkiego,
 • zwiększenie efektywności organizacji,
 • ograniczenie niepotrzebnej biurokracji,
 • obniżenie ryzyk prawnych i wizerunkowych.

Firmy, które wykorzystają to narzędzie mogą w pełni skupić się na podstawowych celach biznesu i generowaniu zysku dla akcjonariuszy.

 

„Cieszymy się, że jako kancelaria możemy aktywnie uczestniczyć w procesie wdrożenia tak użytecznego narzędzia, jakim jest EQS INSIDER MANAGER. To kolejny z interesujących projektów z obszaru nowych technologii realizowany przez naszą kancelarię, w który angażujemy się z przyjemnością i wyjątkowym zainteresowaniem. EQS Group jest dużą międzynarodową firmą i cieszymy się, że mamy przyjemność razem współpracować i przyczyniać się do rozwoju narzędzi i tym samym całego rynku kapitałowego.”

Leszek Koziorowski,
Wspólnik, radca prawny

 

Grupa EQS została założona w 2000 roku w Monachium w Niemczech.

EQS INSIDER MANAGER –  Klienci

 

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z:

Krzysztof Marczuk,

Wspólnik, radca prawny

k.marczuk@gessel.pl  

Ania Wojtus

Polish Market Director, EQS Group AG

ania.wojtus@eqs.com

  

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!