Kolejny sukces Zespołu Special Cases / Procesy – kierowanego przez Mecenasa Piotra Schramma. Władysław Frasyniuk niewinny naruszenia nietykalności cielesnej policjantów

03.03.2020 Aktualności

Władysław Frasyniuk został oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej policjantów podczas wykonywania przez nich czynności służbowych. Chodzi o zdarzenia, które rzekomo miały miejsce podczas kontrmanifestacji obywatelskiej wobec marszu smoleńskiego w Warszawie dnia 10 czerwca 2017 r. Oskarżany przez urząd prokuratury Władysław Frasyniuk nie przyznawał się do winy.

W lipcu 2019 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia, Wydział Karny uznał Władysława Frasyniuka za winnego naruszenia. Miał On wpłacić 7 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Sąd warunkowo umorzył postępowanie na jeden rok.

Od wyroku odwołała się prokuratura, oczekująca wyroku surowszego, jak i obrońca Władysława Frasyniuka mec. Piotr Schramm, wnoszący o uznanie niewinności Władysława Frasyniuka lub uchylenie wyroku sądu pierwszej instancji i umorzenie postępowania.

Dziś przed sądem odwoławczym, Sądem Okręgowym w Warszawie zapadł ostateczny, prawomocny wyrok w tej sprawie, uwzględniający apelację obrony.

Sąd Okręgowy, Wydział Karny, jako sąd odwoławczy – uchylił w całości wyrok sądu pierwszej instancji uznający pierwotnie winę oskarżonego, prawomocnie w całości umarzając postępowanie wobec Władysława Frasyniuka. Władysław Frasyniuk pozostaje zatem, w związku z zakończonym prawomocnie postępowaniem karnym, osobą niewinną. Roma locuta, causa finita.

„…sztuka prawa to sztuka efektywności. Także wtedy, kiedy po drodze napotykamy na trudności, rozstrzygnięcia niekorzystne, ale niemożliwe do zaakceptowania. To efektywność czyni nas prawników użytecznymi…”

– mówi mecenas Piotr Schramm

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!