Leszek Koziorowski weźmie udział w debacie „Rejestr Akcjonariuszy | Obowiązkowa dematerializacja akcji”

23.01.2020 Aktualności

29 stycznia br. o godzinie 17:30, w Sali Notowań GPW (ul. Książęca 4, Warszawa) odbędzie się debata poświęcona obowiązkowej dematerializacji akcji. Jest to niewątpliwie temat szczególnie istotny dla spółek akcyjnych, ich akcjonariuszy oraz doradców prawnych. Problematyka rejestru akcjonariuszy budzi wiele pytań, na które rynek szuka odpowiedzi, natomiast waga zmian wynikających ze zmiany KSH jest tak duża, że niezbędne jest możliwie szybkie wypracowanie pewnej praktyki rynkowej w celu sprawnego i bezpiecznego dostosowania do nowych regulacji.

Debatę poprowadzi Bartosz Krzesiak, Dyrektor Departamentu emisji akcji w Domu Maklerskim Navigator S.A. W gronie ekspertów, którzy zabiorą głos w dyskusji znaleźli się: Leszek Koziorowski, wspólnik w Kancelarii GESSEL, radca prawny, Agnieszka Gontarek, dyrektor Działu Emitentów Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., Paweł Mardas, partner w Kancelaria Kochański i Partnerzy, adwokat, Szef Praktyki Fuzji i Przejęć, Piotr Maciej Kamiński, członek Rady Nadzorczej Platige Image S.A. oraz Barbara Nowakowska, dyrektor zarządzająca w Polskim Stowarzyszeniu Inwestorów Kapitałowych. 

Tezy do dyskusji:

  • Obowiązek dematerializacji akcji – jakaś alternatywa?
  • Konsekwencje zmian prawnych dla spółek i akcjonariuszy
  • Perspektywa spółki publicznej
  • Problemy praktyczne związane z przygotowaniem do otwarcia rejestru
  • Jawność rejestru akcjonariuszy
  • Instytucja świadectwa rejestrowego – wątpliwości w kontekście WZA
  • Rola domu maklerskiego
  • Rodzaje ryzyka i przykłady sytuacji zapalnych / konfliktów interesów związanych z rejestrem akcjonariuszy (spółki, zarządy, akcjonariusze, podmiot prowadzący rejestr, inne)
  • Potencjalny wpływ na rozwój rynku kapitałowego ogółem oraz na wzrost liczby debiutantów na GPW

Więcej informacji: www.personalities.pl/

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!