Kim jest private lawyer, komu ma służyć?
01.06.2013 Publikacje
Z badań wyłania się „prawnik na nowe czasy”; wyniki potwierdzają to, co od jakiegoś czasu sami obserwowaliśmy i stosowaliśmy w praktyce, tyle że bardziej intuicyjnie niż systemowo. Nasza koncepcja private lawyera wydaje się dobrze wpisywać w oczekiwania klientów z określonych grup społeczno-zawodowych.
Coraz większy deficyt czasu, a zarazem rosnące dążenie do równowagi między życiem zawodowym i prywatnym, rodzi potrzebę powierzenia wielu spraw jednemu profesjonalnemu, ale i osobistemu doradcy. Coraz wyższa złożoność spraw osobistych oraz prawnych i finansowo-podatkowych skłania nas do szukania fachowej porady nieomal we wszystkich sferach życia. Z drugiej strony poszukiwanie specjalistów to zajęcie zazwyczaj szalenie czasochłonne. Private lawyer oferuje natomiast kompleksowe podejście do obsługi prawnej, możliwość koordynacji różnych spraw przez jednego dedykowanego prawnika umożliwiającego dostęp i rekomendującego w miarę potrzeby innych ekspertów z określonych dziedzin. Dzięki różnorodności specjalistów w Kancelarii GESSEL możemy właśnie taką kompleksową obsługę zaoferować. Wartością dodaną jest to, że doradzając klientowi przy rozstrzygnięciu jednego problemu prawnego, możemy nadal kontynuować współpracę w innych obszarach. Klasycznym przykładem są sprawy rozwodowe, które mogą zmienić wiele aspektów życia. Wymagają one bowiem także uporządkowania kwestii majątkowych, a czasami wiążą się z potrzebą zmiany w życiu zawodowym. Private lawyer odpowiada więc na dwie potrzeby klientów – większego spokoju i poczucia bezpieczeństwa oraz oszczędności czasu w wyniku lepszej organizacji i koordynacji spraw życiowo-zawodowych.
Nie może dziwić fakt, że we współczesnym świecie i w dziedzinie usług wysokospecjalistycznych, jak doradztwo prawne, klienci oczekują od swojego doradcy w pierwszym rzędzie kompetencji merytorycznych, wiedzy wysokospecjalistycznej, ale też umiejętności patrzenia całościowego i synkretycznego łączenia wielu dziedzin. Oczekują też wyraźnie solidnego, potwierdzonego wynikami doświadczenia. W przypadku private lawyera, którego relacja z klientem jest bardziej niż zazwyczaj osobista i musi być oparta na zaufaniu, ważne jest zarówno doświadczenie zawodowe, ale też i życiowe, czyli to, co zazwyczaj nabywamy z wiekiem – dojrzałość w ocenach, emocjach, patrzenie z dystansem i wielowymiarowo.
Wreszcie private lawyer to dość szczególny rodzaj relacji z klientem, w której otwartość, partnerstwo i zaufanie mają wyjątkowe znaczenie i decydują o trwałości relacji. Klient chce znać możliwości wyboru i rozumieć proponowane rozwiązania. Private lawyer to też nowe podejście do obsługi, czyli nie rozmawiamy jedynie wtedy, gdy problem już jest, ale proaktywnie i systematycznie monitorujemy różne sfery życia i analizujemy potencjalne zagrożenia lub możliwości prawno-podatkowej optymalizacji.
Tak więc private lawyer to nie tylko prawnik na „nowe czasy” ale nowy typ relacji prawnik-klient oraz prawnik-partner, bowiem nie bez znaczenia będzie też umiejętność budowania sieci powiązań, trwałych i wzajemnie korzystnych relacji z innymi doradcami na rynku. Wszystko będzie miało cel jeden – maksymalizacja korzyści dla klienta i jego większy komfort życiowy.
Mogą Cię zainteresować
17.07.2024
Czy zatrudnienie przez Microsoft pracowników start-upów może być formą koncentracji ?
Czy zatrudnienie przez Microsoft pracowników start-upów może być formą koncentracji ? Zatrudnienie przez Microsoft pracowników start-upów jest badane jako możliwa fuz...
10.07.2024
Jedni idą na wakacje, a inni – na wojnę z gigantami cyfrowymi Microsoftem i Apple
W przypadku Microsoft - Komisja zarzuca Microsoft nadużycie pozycji dominującej na światowym rynku aplikacji SaaS poprzez związanie produktu do komunikacji i współpracy ...