Antonina Stępniewska

Junior Associate

Rynki kapitałowe

Zajmuje się sprawami z zakresu prawa rynku kapitałowego oraz prawa korporacyjnego.

antlan 772x1158

Języki: pl en

BIO

Antonina uczestniczy w projektach związanych z pozyskiwaniem finansowania dłużnego oraz equity w  związku z emisją instrumentów finansowych w ramach transakcji prywatnych oraz publicznych. Bierze udział także w projektach związanych z dopuszczeniem oraz wprowadzeniem instrumentów finansowych do obrotu na rynku regulowanym oraz w alternatywnym systemie obrotu.

Wspomaga prace związane z reprezentacją klientów przed Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych S.A. oraz Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Uczestniczy w procesach due diligence na potrzeby transakcji kapitałowych. Zajmuje się również bieżąca obsługą spółek publicznych w zakresie prawa korporacyjnego oraz wypełniania obowiązków informacyjnych.

Przed dołączeniem do kancelarii Gessel w 2023 roku doświadczenie zdobywała w polskich kancelariach oraz spółkach, gdzie zajmowała się zagadnieniami z zakresu bieżącej obsługi korporacyjnej spółek prawa handlowego.

Podczas studiów aktywnie uczestniczyła w działalności Koła Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych, którego w roku akademickim 2021/2022 była prezeską. W ramach niego współorganizowała ogólnopolskie projekty takie jak: Rynkologia, Corporate Law Academy czy Turniej Prawa Rynków Kapitałowych, a także Akademię Private Equity we współpracy z Klubem Inwestora SGH. W toku studiów świadczyła nieodpłatną pomoc prawną w ramach Kliniki Prawa przy Uniwersytecie Warszawskim w sekcji prawa cywilnego.

tygrys swiecacy

Wykształcenie i osiągnięcia

tygrys swiecacy
  • Studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2023)
  • Studia licencjackie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Globalny biznes, finanse i zarządzanie (2022)
  • Studia prawnicze na Università degli Studi di Parma w ramach programu Erasmus+ (2022-2023)
  • Studia magisterskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i rachunkowość (od 2023)