Doradzaliśmy Polish Enterprise Fund VII (PEF VII), funduszu private equity zarządzanemu przez Enterprise Investors, w transakcji sprzedaży Grupy JNT

08.02.2024 Case studies Fuzje i przejęcia

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną Polish Enterprise Fund VII (PEF VII), funduszu private equity zarządzanego przez Enterprise Investors, w transakcji sprzedaży Grupy JNT – jednego z największych producentów i dystrybutorów win w Polsce – na rzecz dotychczasowego managera – Jakuba Nowaka.

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną transakcji, m.in. przygotowując dokumentację prawną oraz reprezentując Sprzedającego w trakcie jej negocjowania. Transakcja wymaga uzyskania zgody antymonopolowej.

Byliśmy zaangażowani w inwestycję funduszu Enterprise Investors w JNT od samego początku. W 2017 roku Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksową pomoc prawną na rzecz Enterprise Investors przy nabyciu JNT od ówczesnych właścicieli, zaś w kolejnych latach doradzała przy podejmowanych przez Enterprise Investors i JNT działaniach strategicznych, włączając w to doradztwo w zakresie akwizycji Platinium Wines.

Transakcja była prowadzona przez Krzysztofa Jasińskiego przy wsparciu Marcina Walczaka oraz Karolina Krzal-Kwiatkowska, która była odpowiedzialna za kwestie antymonopolowe.

Nad całym procesem czuwał Marcin Macieszczak.

Dziękujemy Enterprise Investors za wieloletnie zaufanie!

Sprzedaż grupy JNT jest kolejną z transakcji, w których mamy zaszczyt i przyjemność wspierać Enterprise Investors!  Możliwość udziału w transakcji wyjścia EI z inwestycji w JNT była dla naszej kancelarii prawdziwą satysfakcją, jako że  w ten sposób spięliśmy klamrą pełen cykl inwestycji, od jej realizacji blisko 7 lat temu, poprzez kluczowe działania i przedsięwzięcia strategiczne po exit. Doświadczenie wieloletniej współpracy z naszym Klientem pozwoliło nam na efektywną realizację prac prawnych w ramach procesu sprzedaży.”

Marcin Macieszczak,        
wspólnik zarządzający Kancelarii GESSEL

JNT jest jednym z największych producentów, importerów i dystrybutorów win w Polsce. W swoim portfolio ofertuje m.in. wina, wermuty, cydry, napoje niskoalkoholowe, hard seltzery, hard lemonade oraz napoje z kategorii RTD. Do flagowych produktów należą Monte Santi, Grzaniec Galicyjski i Barmańska.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa od 1990 r. i utworzyła dziesięć funduszy. Fundusze te zainwestowały lub zobowiązały się zainwestować łącznie 2,3 mld EUR w 155 spółki i zakończyły inwestycje w 139 spółkach.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Marcin Macieszczak

Partner Zarządzający
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Marcin Macieszczak

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Marcin Walczak

Associate

Fuzje i przejęcia

Marcin Walczak

Mogą Cię zainteresować

16.02.2024

Doradzaliśmy ANWIN S.A.

W dniu 15 lutego 2024 r. Prezes UOKiK wydał zgodę na nabycie przez naszego wieloletniego klienta – ANWIM S.A. - części firmy Elbah II (właściciel stacji paliw). Przedmi...

Case studies
Doradzaliśmy ANWIN S.A.

14.02.2024

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU w transakcji sprzedaży firmy na rzecz funduszu TEP Capital. Ze strony GESSEL projekt prowadził Maciej Kożuchowsk...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!