Doradzaliśmy Polish Enterprise Fund VII (PEF VII), funduszu private equity zarządzanego przez Enterprise Investors, w transakcji sprzedaży Grupy JNT

08.02.2024 Case studies Fuzje i przejęcia

tygrys

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną Polish Enterprise Fund VII (PEF VII), funduszu private equity zarządzanego przez Enterprise Investors, w transakcji sprzedaży Grupy JNT – jednego z największych producentów i dystrybutorów win w Polsce – na rzecz dotychczasowego managera – Jakuba Nowaka.

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną transakcji, m.in. przygotowując dokumentację prawną oraz reprezentując Sprzedającego w trakcie jej negocjowania. Transakcja wymaga uzyskania zgody antymonopolowej.

Byliśmy zaangażowani w inwestycję funduszu Enterprise Investors w JNT od samego początku. W 2017 roku Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksową pomoc prawną na rzecz Enterprise Investors przy nabyciu JNT od ówczesnych właścicieli, zaś w kolejnych latach doradzała przy podejmowanych przez Enterprise Investors i JNT działaniach strategicznych, włączając w to doradztwo w zakresie akwizycji Platinium Wines.

Transakcja była prowadzona przez Krzysztofa Jasińskiego przy wsparciu Marcina Walczaka oraz Karolina Krzal-Kwiatkowska, która była odpowiedzialna za kwestie antymonopolowe.

Nad całym procesem czuwał Marcin Macieszczak.

Dziękujemy Enterprise Investors za wieloletnie zaufanie!

Sprzedaż grupy JNT jest kolejną z transakcji, w których mamy zaszczyt i przyjemność wspierać Enterprise Investors!  Możliwość udziału w transakcji wyjścia EI z inwestycji w JNT była dla naszej kancelarii prawdziwą satysfakcją, jako że  w ten sposób spięliśmy klamrą pełen cykl inwestycji, od jej realizacji blisko 7 lat temu, poprzez kluczowe działania i przedsięwzięcia strategiczne po exit. Doświadczenie wieloletniej współpracy z naszym Klientem pozwoliło nam na efektywną realizację prac prawnych w ramach procesu sprzedaży.”

Marcin Macieszczak,        
wspólnik zarządzający Kancelarii GESSEL

JNT jest jednym z największych producentów, importerów i dystrybutorów win w Polsce. W swoim portfolio ofertuje m.in. wina, wermuty, cydry, napoje niskoalkoholowe, hard seltzery, hard lemonade oraz napoje z kategorii RTD. Do flagowych produktów należą Monte Santi, Grzaniec Galicyjski i Barmańska.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa od 1990 r. i utworzyła dziesięć funduszy. Fundusze te zainwestowały lub zobowiązały się zainwestować łącznie 2,3 mld EUR w 155 spółki i zakończyły inwestycje w 139 spółkach.

 

Prawnicy zaangażowani w projekt

Marcin Macieszczak

Marcin Macieszczak

Partner Zarządzający
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Marcin Macieszczak
5. Krzysztof Jasinski 772x1158

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński
7. Karolina Krzal Kwiatkowska 772x1158

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Karolina Krzal-Kwiatkowska
15. Marcin Walczak 772x1158

Marcin Walczak

Associate

Fuzje i przejęcia

Marcin Walczak

Mogą Cię zainteresować

12.07.2024

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji o łącznej wartości 25 mln PLN!

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji  o łącznej wartości 25 mln PLN! Cavatina Holding S.A. przeprowadziła pierwszą emisję obligacji w ...

Case studies
Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji o łącznej wartości 25 mln PLN!

12.07.2024

Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals

Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim przy zamknięciu transakcji utworzenia spółki joint venture Elemental Strategic Metals wspólnie...

Case studies
Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys