Jubileuszowy newsletter – wydanie nr 100

25.09.2019 Publikacje

Szanowni Państwo,

Dzisiejszy newsletter jest dla mnie i dla naszej Kancelarii wyjątkowy. Mamy przyjemność przedstawić Państwu jego jubileuszowe – setne wydanie.

To dobry moment na dokonanie pewnych podsumowań. Pamiętam jak dziś, gdy startowaliśmy z tym projektem. Zależało nam i wciąż zależy, aby informować Państwa o istotnych zmianach w prawie. Cykl newsletterów rozpoczęliśmy w grudniu 2008 roku od tematów ściśle związanych z rynkiem kapitałowym, gdyż początkowo naszym zamysłem było informowanie o zmianach w szeroko rozumianym prawie giełdowym. Jednak z czasem ze strony odbiorców newslettera pojawiły się sugestie, aby przekazywać także wiedzę o zmianach w prawie dotyczących innych obszarów praktyk naszej Kancelarii. Wyszliśmy naprzeciw temu zapotrzebowaniu i w konsekwencji dotychczas przygotowaliśmy dla Państwa 99 numerów newsletterów, z czego ponad połowa – 52 newslettery odnosiły się do tematyki związanej z rynkami kapitałowymi, 13 newsletterów dotyczyło prawa konkurencji, 13 traktowało o prawie spółek i prawie handlowym, 10 odnosiło się do prawa podatkowego. Pozostałe dotyczyły m.in. prawa pracy, danych osobowych, compliance, prawa zamówień publicznych, prawa własności intelektualnej oraz postępowań administracyjnych.

Warto przy tej okazji wskazać tematy, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Wśród najpopularniejszych znalazły się:
– „Weszły w życie nowe przepisy dotyczące przedawnienia roszczeń” – (przejdź do newslettera)
– „Monitorowanie pracowników – uwaga na treść regulaminu pracy” – (przejdź do newslettera)
– „Rewolucyjne zmiany na rynku obligacji od lipca 2019 r. Nowe obowiązki emitentów oraz agentów emisji” – (przejdź do newslettera)
– „Ryzyko stosowania przez KNF sankcji w postaci kar pieniężnych wobec osób pełniących funkcje członków Zarządów i Rad Nadzorczych w spółkach publicznych” – (przejdź do newslettera).

Cieszymy się, że jesteście Państwo z nami i śledzicie treści publikowane przez naszą Kancelarię. Miło nam jest poinformować, że aż 1366 osób stale czyta nasze newslettery. Wierzymy, że są one interesujące i wartościowe, a przede wszystkim wspierają Państwa w Waszej działalności.

Dziękuję i zapraszam na kolejną setkę informacji.

 

Leszek Koziorowski

l.koziorowski@gessel.pl

 

 

 

 

 

 

 

Mogą Cię zainteresować

05.03.2024

„Gram w zielone”, czyli Komisja Europejska zmusza Zalando do zmiany praktyk

W czasach, gdy dużo się mówi o stanie środowiska naturalnego a korzystanie z kopalnych źródeł energii jest wątpliwe i moralnie i ekonomicznie, proekologiczne postawy prz...

Publikacje
„Gram w zielone”, czyli Komisja Europejska zmusza Zalando do zmiany praktyk

08.12.2023

Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa

Sądowa walka o tantiemy. Stawką w sprawie między Cinema City a SFP-ZAPA, którą rozstrzygnie niebawem Sąd Najwyższy, są dziesiątki milionów, a w przyszłości nawet setk...

Publikacje
Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa
Wszystkie publikacje

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!