PADŁEŚ, POWSTAŃ – Rozmowa z Piotrem Schrammem

23.10.2018 Publikacje

Żyje według własnych zasad. Najważniejsza mówi o tym, że sukces podejmowanych działań jest mierzony ilością poświęcanego im czasu. Po latach ćwiczeń potrafi nim gospodarować. PIOTR SCHRAMM należy do elity prawników w Polsce. Walczy nie tylko o prawa swoich klientów na sali sądowej, lecz także każdego dnia z samym sobą na sali treningowej.

Spotykamy się w Exuma Gym. Jest 6.50. Słońce ledwo przebija się przez chmury. Schramm za 10 minut rozpoczyna trening. Na miejscu jestem punktualnie. Niewyspany. Mam pewne obawy, jak potoczy się nasze spotkanie. Robimy wywiad czy raczej dźwigamy poranek i może sztangę? Przebieramy się.

– Po co to robisz? – rzucam nieśmiało.

– Właśnie po to, żebyś się mnie o to zapytał – odpowiada z uśmiechem.

Przez moment żałowałem, że tak rozpocząłem rozmowę.

– To jest bardzo dobre pytanie, sam je sobie zadawałem wielokrotnie. Jeśli popatrzysz na to z punktu widzenia celu, to jasno widzisz, co ci daję energię, a co ci ją odbiera. Dlatego chciałem, żebyś mnie o to zapytał. Jeśli odkrywasz, że możesz inspirować innych ludzi, to dochodzisz do wniosku, że to, co robisz, ma sens. Chodzi o to, żeby mieć energię do życia – dodaje Schramm. -Wysiłek fizyczny to pożywka dla mózgu. Jak się dobrze zmęczysz, to umysł funkcjonuje sprawniej.

-A co z tym wszystkim, co jest obok? Mięśnie, sylwetka…

– Budowanie mięśni dla wielu ludzi jest sensem samym w sobie. Dla mnie jest tylko konsekwencją regularnego treningu. Ale chodzi o coś zupełnie innego. O siłę. Bo w życiu masz do podjęcia wiele trudnych decyzji, które dotyczą ciebie, rodziny czy pracy. Tylko człowiek silny potrafi temu sprostać i dzielić się siłą. Tylko człowiek szczęśliwy może dawać szczęście. Ludzie przychodzą na treningi, kompletnie nie mając pojęcia, czemu to ma służyć, chcą lepiej wyglądać, bo będą się sobie i komuś bardziej podobać. A w życiu przecież nie chodzi o to, żeby fajnie wyglądać. W życiu chodzi o to, żebyś potrafił przed sobą stawiać odpowiednie cele.

Cała rozmowa dostępna w najnowszym wydaniu ELLE MAN.

images 150x150 facebook logo 150x150

Mogą Cię zainteresować

10.07.2024

Jedni idą na wakacje, a inni – na wojnę z gigantami cyfrowymi Microsoftem i Apple

W przypadku Microsoft - Komisja zarzuca Microsoft nadużycie pozycji dominującej na światowym rynku aplikacji SaaS poprzez związanie produktu do komunikacji i współpracy ...

Publikacje
Jedni idą na wakacje, a inni – na wojnę z gigantami cyfrowymi Microsoftem i Apple

26.06.2024

15.9 mln EUR kary za usunięcie wiadomości na Whatsapp

Komisja Europejska wydała pierwszą decyzję nakładającą karę finansową na przedsiębiorcę za usunięcie wiadomości na komunikatorze. Sprawa dotyczy spółki International Fl...

Publikacje
15.9 mln EUR kary za usunięcie wiadomości na Whatsapp
Wszystkie publikacje

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys