Zielone Obligacje? Czyli jakie? Rozwiewamy wątpliwości!
27.10.2021 Publikacje
Zielone obligacje nie są zupełnie nowym, nieznanym dotychczas instrumentem finansowania – pierwsze zielone obligacje (wówczas określane jako obligacje klimatyczne – „Climate Awareness Bonds”) zostały wyemitowane przez Europejski Bank Inwestycyjny już w 2007 roku.
Z biegiem lat uległy jednak znaczącemu rozwojowi i ustrukturyzowaniu, dzięki czemu aktualnie stanowią coraz bardziej popularny środek finansowania przedsięwzięć proekologicznych – zarówno na rynku międzynarodowym, jak i na rynku polskim. Warto podkreślić, że „zieloność” obligacji nie jest tylko chwytem marketingowym.
Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą publikacją z cyklu „GESSEL for Climate„, Jakub Rowicki przybliżył w niej zagadnienie zielonych obligacji, wskazując m.in. wymogi, jakie muszą spełnić obligacje, by stać się zielone, jak również potencjalne korzyści, jakie może przynieść ich emisja.
Mogą Cię zainteresować
17.07.2024
Czy zatrudnienie przez Microsoft pracowników start-upów może być formą koncentracji ?
Czy zatrudnienie przez Microsoft pracowników start-upów może być formą koncentracji ? Zatrudnienie przez Microsoft pracowników start-upów jest badane jako możliwa fuz...
10.07.2024
Jedni idą na wakacje, a inni – na wojnę z gigantami cyfrowymi Microsoftem i Apple
W przypadku Microsoft - Komisja zarzuca Microsoft nadużycie pozycji dominującej na światowym rynku aplikacji SaaS poprzez związanie produktu do komunikacji i współpracy ...