Zielone Obligacje? Czyli jakie? Rozwiewamy wątpliwości!

27.10.2021 Publikacje

Zielone obligacje nie są zupełnie nowym, nieznanym dotychczas instrumentem finansowania – pierwsze zielone obligacje (wówczas określane jako obligacje klimatyczne – „Climate Awareness Bonds”) zostały wyemitowane przez Europejski Bank Inwestycyjny już w 2007 roku.

Z biegiem lat uległy jednak znaczącemu rozwojowi i ustrukturyzowaniu, dzięki czemu aktualnie stanowią coraz bardziej popularny środek finansowania przedsięwzięć proekologicznych – zarówno na rynku międzynarodowym, jak i na rynku polskim. Warto podkreślić, że „zieloność” obligacji nie jest tylko chwytem marketingowym.

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą publikacją z cyklu „GESSEL for Climate„, Jakub Rowicki przybliżył w niej zagadnienie zielonych obligacji, wskazując m.in. wymogi, jakie muszą spełnić obligacje, by stać się zielone, jak również potencjalne korzyści, jakie może przynieść ich emisja.

POBIERZ PUBLIKACJĘ 

 

Mogą Cię zainteresować

05.03.2024

„Gram w zielone”, czyli Komisja Europejska zmusza Zalando do zmiany praktyk

W czasach, gdy dużo się mówi o stanie środowiska naturalnego a korzystanie z kopalnych źródeł energii jest wątpliwe i moralnie i ekonomicznie, proekologiczne postawy prz...

Publikacje
„Gram w zielone”, czyli Komisja Europejska zmusza Zalando do zmiany praktyk

08.12.2023

Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa

Sądowa walka o tantiemy. Stawką w sprawie między Cinema City a SFP-ZAPA, którą rozstrzygnie niebawem Sąd Najwyższy, są dziesiątki milionów, a w przyszłości nawet setk...

Publikacje
Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa
Wszystkie publikacje

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys