Zielone Obligacje? Czyli jakie? Rozwiewamy wątpliwości!

27.10.2021 Publikacje

Zielone obligacje nie są zupełnie nowym, nieznanym dotychczas instrumentem finansowania – pierwsze zielone obligacje (wówczas określane jako obligacje klimatyczne – „Climate Awareness Bonds”) zostały wyemitowane przez Europejski Bank Inwestycyjny już w 2007 roku.

Z biegiem lat uległy jednak znaczącemu rozwojowi i ustrukturyzowaniu, dzięki czemu aktualnie stanowią coraz bardziej popularny środek finansowania przedsięwzięć proekologicznych – zarówno na rynku międzynarodowym, jak i na rynku polskim. Warto podkreślić, że „zieloność” obligacji nie jest tylko chwytem marketingowym.

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą publikacją z cyklu „GESSEL for Climate„, Jakub Rowicki przybliżył w niej zagadnienie zielonych obligacji, wskazując m.in. wymogi, jakie muszą spełnić obligacje, by stać się zielone, jak również potencjalne korzyści, jakie może przynieść ich emisja.

POBIERZ PUBLIKACJĘ 

 

Mogą Cię zainteresować

08.12.2023

Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa

Sądowa walka o tantiemy. Stawką w sprawie między Cinema City a SFP-ZAPA, którą rozstrzygnie niebawem Sąd Najwyższy, są dziesiątki milionów, a w przyszłości nawet setk...

Publikacje
Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa

08.12.2023

Local energy communities – the key to Poland’s energy transition

Szacuje się, że w całej UE działa obecnie ponad 9000 wspólnot energetycznych. Zwykle składają się one z szeregu pojedynczych mikroinstalacji słonecznych lub wiatrowych i...

Publikacje
Local energy communities – the key to Poland’s energy transition
Wszystkie publikacje

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!