Joanna Kisielińska-Garncarek doktorem nauk prawnych

20.01.2021 Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że Joanna Kisielińska-Garncarek, starszy prawnik, radca prawny, 19 stycznia 2021 roku uzyskała stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych – w dyscyplinie nauk prawnych. Temat obronionej rozprawy doktorskiej brzmi: „Prawna efektywność koncepcji skargi pauliańskiej w prawie polskim i niemieckim”.

Główny cel pracy doktorskiej stanowiła analiza prawnoporównawcza wybranych zagadnień dotyczących skargi pauliańskiej w polskim i niemieckim porządku prawnym, ocena ich efektywności oraz, w niektórych przypadkach, sformułowanie postulatów de lege ferenda opartych na rozwiązaniach stosowanych w prawie niemieckim.

 

Joanna Kisielińska-Garncarek jest radcą prawnym.
Specjalizuje się w postępowaniach arbitrażowych i sądowych. Jej praktyka obejmuje spory z zakresu szeroko pojętego prawa gospodarczego, w tym z zakresu transakcji M&A oraz sektora budowlanego.
Joanna reprezentuje klientów w postępowaniach przed sądami powszechnymi oraz w krajowych i międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych, w tym m.in. przed ICC,  International Arbitration Association, SA KIG, SA Lewiatan oraz w arbitrażu ad hoc. Znajomość języków obcych (angielskiego, niemieckiego i francuskiego), ukończenie szkół prawa brytyjskiego i niemieckiego, a także doświadczenie zdobyte podczas zagranicznych stypendiów i stażów (w Parlamencie Europejskim i Radzie Europy) sprawiają, że doskonale odnajduje się podczas realizacji projektów międzynarodowych, nierzadko związanych z koniecznością analizy kwestii transgranicznych. Występuje również w roli sekretarza administracyjnego polskich i zagranicznych trybunałów arbitrażowych.
Joanna jest również autorką licznych publikacji naukowych oraz artykułów w prasie branżowej. Występuje podczas warsztatów i konferencji.
W ramach projektów pro bono współpracuje z Fundacją „Po DRUGIE”, która prowadzi działania skierowane do młodzieży w kryzysie bezdomności i z placówek resocjalizacyjnych, wspierając ją w readaptacji społecznej.
Z kancelarią GESSEL związana jest od 2015 roku.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

14.09.2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023 w kategoriach M&A, Capital markets: Equity, Capital markets: Debt. In...

Aktualności
Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

11.08.2023

Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023

Transakcja sprzedaży  100% udziałów w spółce PCB Technical Solutions Limited na rzecz spółki Sescom SA, której byliśmy doradzą w tym procesie,  jest w finale w prestiżow...

Aktualności
Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!