Kolejny sukces działu procesowego Kancelarii GESSEL prowadzonego przez Mecenasa Piotra Schramma: Zatrzymanie byłego prezesa Plus Banku Sąd Karny w Poznaniu ocenił, zgodnie z wnioskami obrony, jako bezzasadne i nielegalne!

11.12.2020 Aktualności

W lipcu ubiegłego roku doszło do pierwszych zatrzymań w sprawie rzekomych nieprawidłowości w udzielaniu kredytów przez Plus Bank, a kolejne zatrzymania miały miejsce w bieżącym roku. CBA zatrzymało wówczas 23 osoby, w tym członków zarządu i byłego prezesa banku.

Mimo prowadzonego postępowania i złożonych uprzednio w roku 2019 wniosków prokuratury były prezes Plus Banku, którego obrońcami są Piotr Schramm wspólnik, adwokat, Paweł Kwiatkowski, managing associate, adwokat oraz Martyna Milka, prawnik – nie został aresztowany.

W tym roku miały miejsce kolejne czynności prokuratury, miedzy innymi ponowne zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie, jako czynności prowadzone przez Poznańską Prokuraturę Regionalną. 

W wyniku zażalenia złożonego przez ww. obrońców – Sąd Karny w Poznaniu uznał, że zatrzymanie byłego prezesa Plus Banku było BEZZASADNE  i NIELEGALNE.

„…jesteśmy bardzo zadowoleni i cały czas pełni wiary w niezależność Polskiego Wymiaru Sprawiedliwości…”
– powiedział po orzeczeniu Sądu Mecenas Piotr Schramm.

Invest Bank zaczął działać w Poznaniu w 1991 roku (został założony przez biznesmena Piotra Bykowskiego). Pod koniec lat 90. bank wszedł w skład grupy kapitałowej Zygmunta Solorza-Żaka, właściciela m.in. telewizji Polsat. W 2013 roku zmienił nazwę na Plus Bank.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!