W lipcu ubiegłego roku doszło do pierwszych zatrzymań w sprawie rzekomych nieprawidłowości w udzielaniu kredytów przez Plus Bank, a kolejne zatrzymania miały miejsce w bieżącym roku. CBA zatrzymało wówczas 23 osoby, w tym członków zarządu i byłego prezesa banku.

Mimo prowadzonego postępowania i złożonych uprzednio w roku 2019 wniosków prokuratury były prezes Plus Banku, którego obrońcami są Piotr Schramm wspólnik, adwokat, Paweł Kwiatkowski, managing associate, adwokat oraz Martyna Milka, prawnik – nie został aresztowany.

W tym roku miały miejsce kolejne czynności prokuratury, miedzy innymi ponowne zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie, jako czynności prowadzone przez Poznańską Prokuraturę Regionalną. 

W wyniku zażalenia złożonego przez ww. obrońców – Sąd Karny w Poznaniu uznał, że zatrzymanie byłego prezesa Plus Banku było BEZZASADNE  i NIELEGALNE.

„...jesteśmy bardzo zadowoleni i cały czas pełni wiary w niezależność Polskiego Wymiaru Sprawiedliwości...”
– powiedział po orzeczeniu Sądu Mecenas Piotr Schramm.

Invest Bank zaczął działać w Poznaniu w 1991 roku (został założony przez biznesmena Piotra Bykowskiego). Pod koniec lat 90. bank wszedł w skład grupy kapitałowej Zygmunta Solorza-Żaka, właściciela m.in. telewizji Polsat. W 2013 roku zmienił nazwę na Plus Bank.