Serdecznie gratulujemy zdania egzaminów zawodowych

06.05.2019 Aktualności

Z wielką radością informujemy, że do grona radców prawnych i adwokatów naszej kancelarii dołączyło aż 5 osób. Egzamin radcowski zdała Klaudia Krawiec-Guz, a egzaminy adwokackie – Weronika Zdeb, Marcin Maciejak, Mykola Zembra oraz Mateusz Bańczak.

Przedstawiamy sylwetki naszej „Piątki Wspaniałych”:

Klaudia Krawiec-Guz – Specjalizuje się w bankowości i finansach oraz fuzjach i przejęciach. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz kurs prawa amerykańskiego w Centrum Prawa Amerykańskiego prowadzony przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z University Florida Levin College of Law. Doświadczenie zawodowe zdobywała w krajowych kancelariach oraz w dziale prawnym Spółki specjalizującej się w branży farmaceutycznej. W trakcie studiów odbywała praktyki w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Uczestniczyła w Klinice Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz udzielała nieodpłatnych porad prawnych w Fundacji Akademia Iuris. Z Kancelarią GESSEL związana od 2016 roku. Wspiera dział bankowości i finansów.

Weronika Zdeb – Specjalizuje się w obsłudze prawnej transakcji fuzji i przejęć, w tym badań prawnych due diligence przedsiębiorstw, finansowania kapitałowego i dłużnego, w tym emisji obligacji w ramach ofert prywatnych, oraz procesów restrukturyzacyjnych spółek kapitałowych. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz zarządzanie o specjalizacji międzynarodowe na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Odbywała staż przy zespole dyplomatów Stałego Przedstawicielstwa Rzeczpospolitej Polskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ponadto ukończyła studia podyplomowe Prawo i ekonomia rynku kapitałowego organizowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w cenionych polskich kancelariach prawniczych, gdzie zasilała zespoły zajmujące się transakcjami handlowymi oraz sporami gospodarczymi. W kancelarii GESSEL od 2017 roku. Weronika jest członkiem zespołu fuzji i przejęć oraz bankowości i finansów.

Marcin Maciejak – Specjalizuje się w obsłudze prawnej scenariuszy z elementem transgranicznym, w szczególności niemieckojęzycznym. Zajmuje się również zagadnieniami z zakresu ochrony własności intelektualnej, danych i informacji. Ukończył prawo na  Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent Europa-Universität Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (studia German & Polish Law). Doświadczenie zdobywał w jednej z globalnych kancelarii prawnych oraz w międzynarodowej korporacji doradczej zajmującej się finansowymi i specjalistycznymi usługami w dziedzinie nieruchomości i zarządzania inwestycjami. W trakcie studiów współpracował m.in. z jedną z międzynarodowych firm doradczych z tzw. „wielkiej czwórki”, kancelariami prawnymi i szeregiem inicjatyw m.in. z zakresu dostępu do informacji prawnej. W Kancelarii GESSEL od 2015 roku. Jest członkiem zespołu German Desk.

Mykoła Zembra – Specjalizuje się w bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek prawa handlowego, łączeniu, podziałach i przekształcaniach spółek i jednoosobowych działalności gospodarczych, transakcjach M&A oraz analizie due diligence. W 2012 roku ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwent Szkoły Prawa Ukraińskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2015 roku ukończył z wynikiem bardzo dobrym Podyplomowe Studia Akademia Spółek organizowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Przed dołączeniem do zespołu przez 4 lata pracował w krajowych i międzynarodowych kancelariach prawnych, gdzie zajmował się kwestiami związanymi z obsługą korporacyjną spółek. W Kancelarii GESSEL od kwietnia 2016 roku, jest członkiem zespołu specjalizującego się w bieżącej obsłudze spółek.

Mateusz Bańczak – Specjalizuje się w postępowaniach sądowych ze szczególnym uwzględnieniem postępowań w sprawach gospodarczych oraz w przedmiocie regulacji stanu prawnego nieruchomości. Ukończone z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2011). Absolwent Szkoły Prawa Rosyjskiego prowadzonej przez Uczelnię Łazarskiego we współpracy z Instytutem Prawniczym w Sankt Petersburgu (2015). Ukończył Aplikację Ogólną w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (2013). Doświadczenie zdobywał jak asystent sędziego w Sądzie Okręgowym w Warszawie, zajmując się sprawami gospodarczymi, ze szczególnym uwzględnieniem postępowań spornych z zakresu zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz z umów o wykonanie robót budowlanych. Następnie jako referendarz sądowy w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie zajmował się sprawami z dziedziny prawa nieruchomości oraz cywilnego procesowego, orzekając w postępowaniu wieczystoksięgowym oraz upominawczym. W Kancelarii GESSEL od 2018 roku, jest członkiem zespołu postępowań sądowych.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów zawodowych!

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!