Serdecznie gratulujemy zdania egzaminów zawodowych

06.05.2019 Aktualności

Z wielką radością informujemy, że do grona radców prawnych i adwokatów naszej kancelarii dołączyło aż 5 osób. Egzamin radcowski zdała Klaudia Krawiec-Guz, a egzaminy adwokackie – Weronika Zdeb, Marcin Maciejak, Mykola Zembra oraz Mateusz Bańczak.

Przedstawiamy sylwetki naszej „Piątki Wspaniałych”:

klaudia krawiec guz 3 e1557133691523 150x150Klaudia Krawiec-Guz – Specjalizuje się w bankowości i finansach oraz fuzjach i przejęciach. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz kurs prawa amerykańskiego w Centrum Prawa Amerykańskiego prowadzony przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z University Florida Levin College of Law. Doświadczenie zawodowe zdobywała w krajowych kancelariach oraz w dziale prawnym Spółki specjalizującej się w branży farmaceutycznej. W trakcie studiów odbywała praktyki w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Uczestniczyła w Klinice Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz udzielała nieodpłatnych porad prawnych w Fundacji Akademia Iuris. Z Kancelarią GESSEL związana od 2016 roku. Wspiera dział bankowości i finansów.

weronika zdeb na www 150x150Weronika Zdeb – Specjalizuje się w obsłudze prawnej transakcji fuzji i przejęć, w tym badań prawnych due diligence przedsiębiorstw, finansowania kapitałowego i dłużnego, w tym emisji obligacji w ramach ofert prywatnych, oraz procesów restrukturyzacyjnych spółek kapitałowych. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz zarządzanie o specjalizacji międzynarodowe na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Odbywała staż przy zespole dyplomatów Stałego Przedstawicielstwa Rzeczpospolitej Polskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ponadto ukończyła studia podyplomowe Prawo i ekonomia rynku kapitałowego organizowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w cenionych polskich kancelariach prawniczych, gdzie zasilała zespoły zajmujące się transakcjami handlowymi oraz sporami gospodarczymi. W kancelarii GESSEL od 2017 roku. Weronika jest członkiem zespołu fuzji i przejęć oraz bankowości i finansów.

marcin maciejak 150x150Marcin Maciejak – Specjalizuje się w obsłudze prawnej scenariuszy z elementem transgranicznym, w szczególności niemieckojęzycznym. Zajmuje się również zagadnieniami z zakresu ochrony własności intelektualnej, danych i informacji. Ukończył prawo na  Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent Europa-Universität Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (studia German & Polish Law). Doświadczenie zdobywał w jednej z globalnych kancelarii prawnych oraz w międzynarodowej korporacji doradczej zajmującej się finansowymi i specjalistycznymi usługami w dziedzinie nieruchomości i zarządzania inwestycjami. W trakcie studiów współpracował m.in. z jedną z międzynarodowych firm doradczych z tzw. „wielkiej czwórki”, kancelariami prawnymi i szeregiem inicjatyw m.in. z zakresu dostępu do informacji prawnej. W Kancelarii GESSEL od 2015 roku. Jest członkiem zespołu German Desk.

mykola zembra 4 e1507551833637 150x150Mykoła Zembra – Specjalizuje się w bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek prawa handlowego, łączeniu, podziałach i przekształcaniach spółek i jednoosobowych działalności gospodarczych, transakcjach M&A oraz analizie due diligence. W 2012 roku ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwent Szkoły Prawa Ukraińskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2015 roku ukończył z wynikiem bardzo dobrym Podyplomowe Studia Akademia Spółek organizowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Przed dołączeniem do zespołu przez 4 lata pracował w krajowych i międzynarodowych kancelariach prawnych, gdzie zajmował się kwestiami związanymi z obsługą korporacyjną spółek. W Kancelarii GESSEL od kwietnia 2016 roku, jest członkiem zespołu specjalizującego się w bieżącej obsłudze spółek.

mateusz banczak e1557133828556 150x150Mateusz Bańczak – Specjalizuje się w postępowaniach sądowych ze szczególnym uwzględnieniem postępowań w sprawach gospodarczych oraz w przedmiocie regulacji stanu prawnego nieruchomości. Ukończone z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2011). Absolwent Szkoły Prawa Rosyjskiego prowadzonej przez Uczelnię Łazarskiego we współpracy z Instytutem Prawniczym w Sankt Petersburgu (2015). Ukończył Aplikację Ogólną w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (2013). Doświadczenie zdobywał jak asystent sędziego w Sądzie Okręgowym w Warszawie, zajmując się sprawami gospodarczymi, ze szczególnym uwzględnieniem postępowań spornych z zakresu zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz z umów o wykonanie robót budowlanych. Następnie jako referendarz sądowy w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie zajmował się sprawami z dziedziny prawa nieruchomości oraz cywilnego procesowego, orzekając w postępowaniu wieczystoksięgowym oraz upominawczym. W Kancelarii GESSEL od 2018 roku, jest członkiem zespołu postępowań sądowych.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów zawodowych!

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

20.06.2024

Ochrona sygnalistów – przewodnik dla firm

Prezydent podpisał ustawę o ochronie sygnalistów. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem dla firm, który ułatwi przedsiębiorcom dostosowanie się d...

Aktualności
Ochrona sygnalistów – przewodnik dla firm

20.06.2024

Jesteśmy partnerem Konferencji „2nd US-CEE Connection Weekend: US and EU Perspectives on ESG: Towards a Sustainable World or a Dangerous Utopia?”

W ramach wydarzenia, nasi eksperci Barbara Tomczyk oraz Piotr Paprota, z zespołu arbitrażu oraz GESSEL for Climate - poprowadzą 28 czerwca warsztaty "ESG Disputes and Ar...

Aktualności
Jesteśmy partnerem Konferencji „2nd US-CEE Connection Weekend: US and EU Perspectives on ESG: Towards a Sustainable World or a Dangerous Utopia?”
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys