The European Arbitration Review 2020
12.11.2019 Publikacje
W najnowszym GAR – The European Arbitration Review 2020 ukazał się rozdział przygotowany przez prawników Kancelarii GESSEL: dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, senior partner, radca prawny, Natalia Jodłowska, managing associate, radca prawny, Joanna Kisielińska-Garncarek, starszy prawnik, radca prawny oraz dr Konrad Czech, of counsel.
W ramach publikacji członkowie Zespołu Arbitrażowego GESSEL omawiają najistotniejsze zmiany w polskim krajobrazie arbitrażowym, w tym tegoroczną nowelizację polskiego Kodeksu postępowania cywilnego dotyczącą m.in. rozstrzygania sporów korporacyjnych w arbitrażu, prezentują aktualny stan obowiązywania i stosowania przez Polskę dwustronnych umów o wzajemnym popieraniu i ochronie inwestycji (BIT) w kontekście wyroku TSUE w sprawie C284/16 Achmea oraz dokonują przeglądu najistotniejszych orzeczeń sądów polskich w sprawach post-arbitrażowych wydanych w latach 2018-2019.
The European Arbitration Review to unikalne i jedno z najbardziej renomowanych w międzynarodowym arbitrażu wydawnictwo, zawierające przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały wpływ na środowisko arbitrażowe w mijającym roku. Najświeższe wydanie składa się z 15 rozdziałów, w których głos zabiera ponad 30 ekspertów z Austrii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rosji, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch.
Z pełną treścią publikacji naszych prawników mogą się Państwo zapoznać tutaj. Zapraszamy do lektury!
Mogą Cię zainteresować
08.12.2023
Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa
Sądowa walka o tantiemy. Stawką w sprawie między Cinema City a SFP-ZAPA, którą rozstrzygnie niebawem Sąd Najwyższy, są dziesiątki milionów, a w przyszłości nawet setk...
08.12.2023
Local energy communities – the key to Poland’s energy transition
Szacuje się, że w całej UE działa obecnie ponad 9000 wspólnot energetycznych. Zwykle składają się one z szeregu pojedynczych mikroinstalacji słonecznych lub wiatrowych i...