Doradzaliśmy notowanej na GPW spółce Pure Biologics S.A. w transakcji pozyskania finansowania o wartości 12 mln zł

26.06.2023 Case studies Rynki kapitałowe

Doradzaliśmy notowanej na GPW spółce Pure Biologics S.A. w transakcji pozyskania finansowania o wartości 12 mln zł od nowego inwestora – ACRX Investments Ltd.

Transakcja została zrealizowana w oparciu o umowę inwestycyjną oraz umowę pożyczki. Struktura transakcji przewidywała udzielenie Spółce przez Inwestora finasowania dłużnego konwertowalnego na akcje Spółki nowej emisji oraz emisję przez Spółkę na rzecz Inwestora warrantów subskrypcyjnych.

Nasze doradztwo miało kompleksowy charakter i obejmowało przygotowanie oraz negocjowanie dokumentacji transakcyjnej, doradztwo w zakresie realizacji obowiązków informacyjnych, a także przygotowanie projektów uchwał walnego zgromadzenia Spółki.

Pure Biologics jest firmą biofarmaceutyczną działającą na rynku od 2010 r. Działalność Spółki koncentruje się na odkrywaniu i rozwijaniu leków biologicznych oraz opracowywaniu terapii pozaustrojowych. Działa w obszarze immunoonkologii, autoimmunologii oraz neurologicznych chorób rzadkich, prowadząc badania z wykorzystaniem własnych platform technologicznych do selekcji cząstek aktywnych – przeciwciał i aptamerów.

ACRX to europejska firma zajmująca się transakcjami i dystrybucją na rynku praw transmisji telewizyjnych oraz będąca inwestorem w takich obszarach jak nowe technologie, aplikacje internetowe i biotechnologia. ACRX jest istotnym akcjonariuszem jednego z czołowych producentów i wydawców gier komputerowych notowanych na GPW.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Krzysztof Marczuk

Partner
Radca prawny

Rynki kapitałowe | Prawo korporacyjne

Krzysztof Marczuk

Michał Wieliński

Managing Associate
Radca prawny

Rynki kapitałowe | Fuzje i przejęcia | Prawo korporacyjne

Michał Wieliński

Magdalena Szeplik

Managing Associate
Adwokat

Rynki kapitałowe | Prawo korporacyjne

Magdalena Szeplik

Michał Dunikowski

Associate
Doradca podatkowy

Rynki kapitałowe

Michał Dunikowski

Dawid Marciniak

Associate

Rynki kapitałowe

Dawid Marciniak

Mogą Cię zainteresować

16.02.2024

Doradzaliśmy ANWIN S.A.

W dniu 15 lutego 2024 r. Prezes UOKiK wydał zgodę na nabycie przez naszego wieloletniego klienta – ANWIM S.A. - części firmy Elbah II (właściciel stacji paliw). Przedmi...

Case studies
Doradzaliśmy ANWIN S.A.

14.02.2024

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU w transakcji sprzedaży firmy na rzecz funduszu TEP Capital. Ze strony GESSEL projekt prowadził Maciej Kożuchowsk...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!