Doradzaliśmy funduszowi Avallon MBO w procesie przygotowania, negocjacji i podpisania dokumentacji transakcyjnej dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów w SAT sp. z o.o.

28.06.2023 Case studies Fuzje i przejęcia Prawo konkurencji i prawo konsumenckie Private Equity

Doradzaliśmy funduszowi Avallon MBO w procesie przygotowania, negocjacji i podpisania dokumentacji transakcyjnej dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów w SAT sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu – spółce rozwijającej markę S’portofino. Nasze wsparcie obejmowało również przeprowadzenie procesu legal due diligence. Zamknięcie transakcji uwarunkowane jest w szczególności uzyskaniem zgody Prezesa UOKiK.

Transakcję prowadził Maciej Kożuchowski, partner, radca prawny wspólnie z Katarzyną Olszak, senior associate, radcą prawnym, przy wsparciu Majki Rucińskiej, senior associate. Zespół due diligence koordynowała Katarzyna Olszak. Za analizę antymonopolową oraz przygotowanie wniosku o uzyskanie zgody Prezesa UOKiK odpowiedzialna jest Bernadeta Kasztelan-Świetlik, partner, radca prawny oraz Karolina Olszewska, associate.

 SAT sp. z o.o. działa od 1990 r., pierwotnie jako dystrybutor oraz przedstawiciel marek sportowych premium, specjalizujący się w ofercie związanej z narciarstwem. Spółka obecna jest na rynku polskim, a także na rynkach zagranicznych, funkcjonując jako koncept łączący sport oraz modę. To starannie wyselekcjonowany i dobrany dla wymagającego klienta portfel ponad 110 marek premium oraz mocna strona e-commerce, czyli sportofino.com. Spółka stawia na sprzedaż omnichannel w oparciu o sieć 7 flagowych sklepów zlokalizowanych w prestiżowych lokalizacjach na terenie Polski, a po wejściu na rynki zagraniczne w 2018 r. odnotowuje również szybkie wzrosty w kanale online w Europie. Istotną część działalności SAT sp. zo.o. stanowi również sprzedaż hurtowa.

Avallon MBO to doświadczony i zaufany inwestor w procesie wykupów menedżerskich. Od niemal 25 lat inwestuje w przedsiębiorstwa wspólnie z menedżerami. Brał udział w ponad 100 transakcjach, a łączna wartość funduszy, które zgromadził do celów inwestycyjnych to ponad 300 milionów EUR

To już siódma transakcja w ramach Avallon MBO Fund III, a druga w ciągu ostatniego miesiąca (przy czym obie realizowane były ze wsparciem GESSEL).

Prawnicy zaangażowani w projekt

Maciej Kożuchowski

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo energetyczne

Maciej Kożuchowski

Katarzyna Olszak

Senior Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia

Katarzyna Olszak

Majka Rucińska

Senior Associate

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Majka Rucińska

Bernadeta Kasztelan-Świetlik

Partner
Radca Prawny

Prawo konkurencji i prawo konsumenckie | Compliance

Bernadeta Kasztelan-Świetlik

Karolina Olszewska

Senior Associate

Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Karolina Olszewska

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!