Doradzaliśmy funduszowi Avallon MBO w procesie przygotowania, negocjacji i podpisania dokumentacji transakcyjnej dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów w SAT sp. z o.o.

28.06.2023 Case studies Fuzje i przejęcia Prawo konkurencji i prawo konsumenckie Private Equity

Doradzaliśmy funduszowi Avallon MBO w procesie przygotowania, negocjacji i podpisania dokumentacji transakcyjnej dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów w SAT sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu – spółce rozwijającej markę S’portofino. Nasze wsparcie obejmowało również przeprowadzenie procesu legal due diligence. Zamknięcie transakcji uwarunkowane jest w szczególności uzyskaniem zgody Prezesa UOKiK.

Transakcję prowadził Maciej Kożuchowski, partner, radca prawny wspólnie z Katarzyną Olszak, senior associate, radcą prawnym, przy wsparciu Majki Rucińskiej, senior associate. Zespół due diligence koordynowała Katarzyna Olszak. Za analizę antymonopolową oraz przygotowanie wniosku o uzyskanie zgody Prezesa UOKiK odpowiedzialna jest Bernadeta Kasztelan-Świetlik, partner, radca prawny oraz Karolina Olszewska, associate.

 SAT sp. z o.o. działa od 1990 r., pierwotnie jako dystrybutor oraz przedstawiciel marek sportowych premium, specjalizujący się w ofercie związanej z narciarstwem. Spółka obecna jest na rynku polskim, a także na rynkach zagranicznych, funkcjonując jako koncept łączący sport oraz modę. To starannie wyselekcjonowany i dobrany dla wymagającego klienta portfel ponad 110 marek premium oraz mocna strona e-commerce, czyli sportofino.com. Spółka stawia na sprzedaż omnichannel w oparciu o sieć 7 flagowych sklepów zlokalizowanych w prestiżowych lokalizacjach na terenie Polski, a po wejściu na rynki zagraniczne w 2018 r. odnotowuje również szybkie wzrosty w kanale online w Europie. Istotną część działalności SAT sp. zo.o. stanowi również sprzedaż hurtowa.

Avallon MBO to doświadczony i zaufany inwestor w procesie wykupów menedżerskich. Od niemal 25 lat inwestuje w przedsiębiorstwa wspólnie z menedżerami. Brał udział w ponad 100 transakcjach, a łączna wartość funduszy, które zgromadził do celów inwestycyjnych to ponad 300 milionów EUR

To już siódma transakcja w ramach Avallon MBO Fund III, a druga w ciągu ostatniego miesiąca (przy czym obie realizowane były ze wsparciem GESSEL).

Prawnicy zaangażowani w projekt

Maciej Kożuchowski

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo energetyczne

Maciej Kożuchowski

Katarzyna Olszak

Senior Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia

Katarzyna Olszak

Majka Rucińska

Senior Associate

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Majka Rucińska

Bernadeta Kasztelan-Świetlik

Partner
Radca Prawny

Prawo konkurencji i prawo konsumenckie | Compliance

Bernadeta Kasztelan-Świetlik

Karolina Olszewska

Senior Associate

Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Karolina Olszewska

Mogą Cię zainteresować

16.02.2024

Doradzaliśmy ANWIM S.A.

W dniu 15 lutego 2024 r. Prezes UOKiK wydał zgodę na nabycie przez naszego wieloletniego klienta – ANWIM S.A. - części firmy Elbah II (właściciel stacji paliw). Przedmi...

Case studies
Doradzaliśmy ANWIM S.A.

14.02.2024

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU w transakcji sprzedaży firmy na rzecz funduszu TEP Capital. Ze strony GESSEL projekt prowadził Maciej Kożuchowsk...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!