Doradzaliśmy funduszowi Avallon MBO w procesie przygotowania, negocjacji i podpisania dokumentacji transakcyjnej dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów w SAT sp. z o.o.

28.06.2023 Case studies Fuzje i przejęcia Prawo konkurencji i prawo konsumenckie Private Equity

tygrys

Doradzaliśmy funduszowi Avallon MBO w procesie przygotowania, negocjacji i podpisania dokumentacji transakcyjnej dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów w SAT sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu – spółce rozwijającej markę S’portofino. Nasze wsparcie obejmowało również przeprowadzenie procesu legal due diligence. Zamknięcie transakcji uwarunkowane jest w szczególności uzyskaniem zgody Prezesa UOKiK.

Transakcję prowadził Maciej Kożuchowski, partner, radca prawny wspólnie z Katarzyną Olszak, senior associate, radcą prawnym, przy wsparciu Majki Rucińskiej, senior associate. Zespół due diligence koordynowała Katarzyna Olszak. Za analizę antymonopolową oraz przygotowanie wniosku o uzyskanie zgody Prezesa UOKiK odpowiedzialna jest Bernadeta Kasztelan-Świetlik, partner, radca prawny oraz Karolina Olszewska, associate.

 SAT sp. z o.o. działa od 1990 r., pierwotnie jako dystrybutor oraz przedstawiciel marek sportowych premium, specjalizujący się w ofercie związanej z narciarstwem. Spółka obecna jest na rynku polskim, a także na rynkach zagranicznych, funkcjonując jako koncept łączący sport oraz modę. To starannie wyselekcjonowany i dobrany dla wymagającego klienta portfel ponad 110 marek premium oraz mocna strona e-commerce, czyli sportofino.com. Spółka stawia na sprzedaż omnichannel w oparciu o sieć 7 flagowych sklepów zlokalizowanych w prestiżowych lokalizacjach na terenie Polski, a po wejściu na rynki zagraniczne w 2018 r. odnotowuje również szybkie wzrosty w kanale online w Europie. Istotną część działalności SAT sp. zo.o. stanowi również sprzedaż hurtowa.

Avallon MBO to doświadczony i zaufany inwestor w procesie wykupów menedżerskich. Od niemal 25 lat inwestuje w przedsiębiorstwa wspólnie z menedżerami. Brał udział w ponad 100 transakcjach, a łączna wartość funduszy, które zgromadził do celów inwestycyjnych to ponad 300 milionów EUR

To już siódma transakcja w ramach Avallon MBO Fund III, a druga w ciągu ostatniego miesiąca (przy czym obie realizowane były ze wsparciem GESSEL).

Prawnicy zaangażowani w projekt

Maciej Kozuchowski

Maciej Kożuchowski

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo energetyczne

Maciej Kożuchowski
10. Katarzyna Olszak 1 772x1158

Katarzyna Olszak

Senior Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia

Katarzyna Olszak
15. Majka Rucinska 1 772x1158

Majka Rucińska

Senior Associate

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Majka Rucińska
14. Bernadeta Kasztelan Swietlik 772x1158

Bernadeta Kasztelan-Świetlik

Partner
Radca Prawny

Prawo konkurencji i prawo konsumenckie | Compliance

Bernadeta Kasztelan-Świetlik
7. Karolina Olszewska 772x1158

Karolina Olszewska

Senior Associate

Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Karolina Olszewska

Mogą Cię zainteresować

12.07.2024

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji o łącznej wartości 25 mln PLN!

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji  o łącznej wartości 25 mln PLN! Cavatina Holding S.A. przeprowadziła pierwszą emisję obligacji w ...

Case studies
Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji o łącznej wartości 25 mln PLN!

12.07.2024

Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals

Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim przy zamknięciu transakcji utworzenia spółki joint venture Elemental Strategic Metals wspólnie...

Case studies
Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys