Doradzaliśmy funduszowi AVALLON w inwestycji w Clovin S.A.

16.01.2020 Case studies Fuzje i przejęcia Prawo konsumenckie German Desk - prawo niemieckie

Kancelaria GESSEL doradzała funduszowi AVALLON przy realizacji transakcji nabycia większościowego pakietu akcji Clovin S.A.

Realizacja zawartej umowy inwestycyjnej umożliwi rozszerzenie portfela innowacyjnych i ekologicznych produktów, a także kontynuację intensywnego programu inwestycyjnego rozpoczętego przez Spółkę oraz umocnienie pozycji na rynku krajowym i w eksporcie. Poza wzrostem organicznym planowane są także akwizycje w segmencie środków czystości. Wspólnym celem akcjonariuszy jest maksymalne wykorzystanie potencjału spółki.

Nasze doradztwo miało kompleksowy charakter i obejmowało wsparcie na wszystkich etapach transakcji, w tym przeprowadzenie prawnego badania due diligence, przygotowanie wniosku do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wsparcie w negocjacjach dokumentacji transakcyjnej oraz przeprowadzeniu zamknięcia.

AVALLON jest niezależną polską firmą zarządzającą funduszami private equity. Jest pionierem rynku wykupów menedżerskich w Polsce – od 2001 roku AVALLON MBO uczestniczył w ponad 100 transakcjach typu MBO (Fundusze Avallon MBO są pierwszymi takimi podmiotami w Europie Środkowo-Wschodniej).

Grupa Clovin S.A. to producent profesjonalnych i konsumenckich proszków do prania oraz środków czystości, obecny na polskim rynku od ponad 20 lat. Początkowo spółka koncentrowała się na produkcji profesjonalnych proszków w segmencie przemysłowym (m in. hotele, szpitale). Stopniowo zaczęto wprowadzać środki czystości dla konsumentów do użytku domowego (B2C), które dziś stanowią zdecydowaną większość przychodów spółki (w 2011 przychody wyniosły 111 mln PLN). Obecnie spółka ma oddziały w Niemczech i na Litwie oraz zakład produkcyjny na Ukrainie, a produkty marki Clovin stosowane są w ponad 25 krajach na 5 kontynentach.

 

„Cieszymy się, że mieliśmy możliwość doradzać AVALLON w kolejnym projekcie, tym razem dotyczącym inwestycji Funduszu w grupę Clovin S.A. – producenta profesjonalnych i konsumenckich proszków do prania i środków czystości. Doświadczenia wyniesione z wieloletniej współpracy z naszym Klientem pozwoliły nam na efektywną realizację prac prawnych w ramach projektu.” 

Maciej Kożuchowski
wspólnik, radca prawny

Prawnicy zaangażowani w projekt

Maciej Kożuchowski

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo energetyczne

Maciej Kożuchowski

dr Bartłomiej Woźniak

Managing Associate
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

dr Bartłomiej Woźniak

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Marta Grabiec

Of Counsel
Radca prawny

Prawo własności intelektualnej

Marta Grabiec

Christian Schmidt

Partner
Adwokat niemiecki (Rechtsanwalt)

German Desk - prawo niemieckie

Christian Schmidt

Bernadeta Kasztelan-Świetlik

Partner
Radca Prawny

Prawo konkurencji i prawo konsumenckie | Compliance

Bernadeta Kasztelan-Świetlik

Mogą Cię zainteresować

13.07.2023

Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

Kolejny raz  doradzaliśmy grupie LUX MED w kolejnej inwestycji – tym razem w Orthos Szpital Wielospecjalistyczny w Komorowicach pod Wrocławiem. Nasze wsparcie miało kom...

Case studies
Doradzaliśmy w kolejnej inwestycji LUX MED

05.07.2023

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki

Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki realizowanej w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) oraz zw...

Case studies
Doradzaliśmy notowanej na GPW Bioceltix S.A. przy bezprospektowej ofercie publicznej akcji Spółki
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!