Doradzaliśmy Highlander Partners w transakcji sprzedaży Grupy Akomex

10.02.2020 Case studies Fuzje i przejęcia Prawo konkurencji i prawo konsumenckie Prawo farmaceutyczne i medyczne

tygrys

Reprezentowaliśmy fundusz private equity Highlander Partners przy transakcji sprzedaży większościowego pakietu udziałów w Grupie Akomex.

Kontrolę nad spółką przejmie współzałożyciel i dotychczasowy akcjonariusz mniejszościowy Sebastian Śliwa przy wsparciu AMC Capital IV S.c. Sp., funduszu któremu doradza Mezzanine Management. Finalizacja transakcji wymaga uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną na każdym etapie transakcji sprzedaży udziałów w Grupie Akomex, w szczególności w zakresie przygotowania dokumentacji transakcyjnej i reprezentacji Highlander Partners w trakcie negocjacji.

Byliśmy zaangażowani w inwestycję funduszu Highlander Partners w Akomex na wszystkich jej etapach. W 2010 roku mieliśmy przyjemność doradzać naszemu Klientowi w transakcji nabycia pakietu kontrolnego Akomex, a w kolejnych latach doradzaliśmy przy działaniach strategicznych podejmowanych przez Highlander Partners i Grupę Akomex. W szczególności, w 2014 roku wspieraliśmy naszego Klienta przy nabyciu spółki Druk Pak przeprowadzonej w strukturze public-to-private. Transakcja ta pozwoliła zwiększyć ofertę Grupy Akomex o sektor opakowań farmaceutycznych. Doradztwo na rzecz Highlander Partners w procesie exitu spina klamrą proces naszego zaangażowania w tę inwestycję. Cieszymy się, że mieliśmy okazję wspierać działania, które umożliwiły stworzenie jednego z największych producentów opakowań w Europie Środkowej.

Gratulujemy Highlander Partners udanej inwestycji i jednocześnie dziękujemy za zaufanie i możliwość wieloletniej współpracy w ramach tego projektu.
Ze względu na możliwość udziału w całym procesie transakcyjnym – począwszy od doradztwa w zakresie zakupu spółki, poprzez działania zwiększające potencjał firmy, aż po wyjście z inwestycji – była to dla nas transakcja wyjątkowa, w której brała udział duża część naszego zespołu. Chciałbym podziękować całemu Zespołowi Kancelarii GESSEL zaangażowanemu w projekt oraz życzyć naszemu Klientowi dalszych sukcesów i kolejnych udanych inwestycji!

– Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający Kancelarii GESSEL

Highlander Partners jest funduszem typu private equity, zajmującym się bezpośrednimi inwestycjami w przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe w wybranych branżach. Highlander Partners działa w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Fundusz zarządza aktywami o wartości ponad 2 miliardów dolarów.

Grupa Akomex jest jednym z wiodących producentów opakowań z tektury litej i falistej, ulotek i etykiet w Europie Środkowej dla sektora farmaceutycznego, kosmetycznego, spożywczego, elektronicznego i innych. Spółka powstała w 1993 roku w Starogardzie Gdańskim. Posiada 3 nowoczesne fabryki w Polsce i Danii, które produkują ponad 1,8 miliarda opakowań rocznie.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Marcin Macieszczak

Marcin Macieszczak

Partner Zarządzający
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Marcin Macieszczak
Maciej Kozuchowski

Maciej Kożuchowski

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo energetyczne

Maciej Kożuchowski
DSC 2928 772x1158

Adam Kraszewski

Partner
Radca prawny

Prawo własności intelektualnej | Prawo pracy | Prawo farmaceutyczne i medyczne

Adam Kraszewski
5. Krzysztof Jasinski 772x1158

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński
3. Bartlomiej Wozniak 772x1158

dr Bartłomiej Woźniak

Managing Associate
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

dr Bartłomiej Woźniak
7. Karolina Krzal Kwiatkowska 772x1158

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Mogą Cię zainteresować

12.07.2024

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji o łącznej wartości 25 mln PLN!

Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji  o łącznej wartości 25 mln PLN! Cavatina Holding S.A. przeprowadziła pierwszą emisję obligacji w ...

Case studies
Doradzaliśmy Cavatina Holding S.A. przy ofercie publicznej obligacji o łącznej wartości 25 mln PLN!

12.07.2024

Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals

Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim przy zamknięciu transakcji utworzenia spółki joint venture Elemental Strategic Metals wspólnie...

Case studies
Doradzaliśmy Elemental Strategic Metals
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys