Doradzaliśmy Highlander Partners w transakcji sprzedaży Grupy Akomex

10.02.2020 Case studies Fuzje i przejęcia Prawo konkurencji i prawo konsumenckie Prawo farmaceutyczne i medyczne

Reprezentowaliśmy fundusz private equity Highlander Partners przy transakcji sprzedaży większościowego pakietu udziałów w Grupie Akomex.

Kontrolę nad spółką przejmie współzałożyciel i dotychczasowy akcjonariusz mniejszościowy Sebastian Śliwa przy wsparciu AMC Capital IV S.c. Sp., funduszu któremu doradza Mezzanine Management. Finalizacja transakcji wymaga uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zapewniliśmy kompleksową obsługę prawną na każdym etapie transakcji sprzedaży udziałów w Grupie Akomex, w szczególności w zakresie przygotowania dokumentacji transakcyjnej i reprezentacji Highlander Partners w trakcie negocjacji.

Byliśmy zaangażowani w inwestycję funduszu Highlander Partners w Akomex na wszystkich jej etapach. W 2010 roku mieliśmy przyjemność doradzać naszemu Klientowi w transakcji nabycia pakietu kontrolnego Akomex, a w kolejnych latach doradzaliśmy przy działaniach strategicznych podejmowanych przez Highlander Partners i Grupę Akomex. W szczególności, w 2014 roku wspieraliśmy naszego Klienta przy nabyciu spółki Druk Pak przeprowadzonej w strukturze public-to-private. Transakcja ta pozwoliła zwiększyć ofertę Grupy Akomex o sektor opakowań farmaceutycznych. Doradztwo na rzecz Highlander Partners w procesie exitu spina klamrą proces naszego zaangażowania w tę inwestycję. Cieszymy się, że mieliśmy okazję wspierać działania, które umożliwiły stworzenie jednego z największych producentów opakowań w Europie Środkowej.

Gratulujemy Highlander Partners udanej inwestycji i jednocześnie dziękujemy za zaufanie i możliwość wieloletniej współpracy w ramach tego projektu.
Ze względu na możliwość udziału w całym procesie transakcyjnym – począwszy od doradztwa w zakresie zakupu spółki, poprzez działania zwiększające potencjał firmy, aż po wyjście z inwestycji – była to dla nas transakcja wyjątkowa, w której brała udział duża część naszego zespołu. Chciałbym podziękować całemu Zespołowi Kancelarii GESSEL zaangażowanemu w projekt oraz życzyć naszemu Klientowi dalszych sukcesów i kolejnych udanych inwestycji!

– Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający Kancelarii GESSEL

Highlander Partners jest funduszem typu private equity, zajmującym się bezpośrednimi inwestycjami w przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe w wybranych branżach. Highlander Partners działa w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Fundusz zarządza aktywami o wartości ponad 2 miliardów dolarów.

Grupa Akomex jest jednym z wiodących producentów opakowań z tektury litej i falistej, ulotek i etykiet w Europie Środkowej dla sektora farmaceutycznego, kosmetycznego, spożywczego, elektronicznego i innych. Spółka powstała w 1993 roku w Starogardzie Gdańskim. Posiada 3 nowoczesne fabryki w Polsce i Danii, które produkują ponad 1,8 miliarda opakowań rocznie.

Prawnicy zaangażowani w projekt

Marcin Macieszczak

Partner Zarządzający
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Marcin Macieszczak

Maciej Kożuchowski

Partner
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo energetyczne

Maciej Kożuchowski

Adam Kraszewski

Partner
Radca prawny

Prawo własności intelektualnej | Prawo pracy | Prawo farmaceutyczne i medyczne

Adam Kraszewski

Krzysztof Jasiński

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

Krzysztof Jasiński

dr Bartłomiej Woźniak

Managing Associate
Adwokat

Fuzje i przejęcia | Private Equity | Prawo korporacyjne

dr Bartłomiej Woźniak

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Managing Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia | Prawo konkurencji i prawo konsumenckie

Karolina Krzal-Kwiatkowska

Mogą Cię zainteresować

16.02.2024

Doradzaliśmy ANWIN S.A.

W dniu 15 lutego 2024 r. Prezes UOKiK wydał zgodę na nabycie przez naszego wieloletniego klienta – ANWIM S.A. - części firmy Elbah II (właściciel stacji paliw). Przedmi...

Case studies
Doradzaliśmy ANWIN S.A.

14.02.2024

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU

Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU w transakcji sprzedaży firmy na rzecz funduszu TEP Capital. Ze strony GESSEL projekt prowadził Maciej Kożuchowsk...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom i założycielom grupy PROFIT4YOU
Wszystkie case studies

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!