Komentarz do Kodeksu spółek handlowych autorstwa prawników Kancelarii GESSEL właśnie się ukazał

02.08.2018 Aktualności

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 1 sierpnia nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska ukazał się „Kodeks spółek handlowych. Łączenie, podział i przekształcanie spółek. Komentarz”, którego autorami są prawnicy Kancelarii GESSEL. 

Komentarz stanowi kompleksowe omówienie przebiegu regulowanych Kodeksem spółek handlowych procedur łączenia, podziału oraz przekształcenia na każdym ich etapie – menadżerskim, właścicielskim i sądowym. Szczególne miejsce w publikacji zajmuje omówienie połączeń transgranicznych, coraz częściej spotykanych w praktyce obrotu. Opracowanie oprócz analizy poszczególnych regulacji prawnych, uzupełnia zbiór wzorcowych dokumentów i pism.

Komentarz został napisany pod redakcją naukową prof. Marka Michalskiego i Macieja Kożuchowskiego. Autorami komentarza są również: Małgorzata Badowska, Michał Boryczka, Maciej Boryczko, Krzysztof Jasiński, Marcin Kasprzyk, Karolina Krzal, Katarzyna Olszak, Julia Trzmielewska, Małgorzata Wilczyńska, Bartłomiej Woźniak, Monika Żulińska oraz Tomasz Maślak.

„Serdecznie gratuluję autorom zaangażowanym w stworzenie komentarza i dziękuję  za ogrom włożonej pracy. Jestem dumny, że mogę pracować z tak wyśmienitymi i ambitnymi prawnikami. Cieszę się niezmiernie, że bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu zdobywanych latami, uczestniczymy w wykuwaniu rynkowej praktyki i standardów w zakresie ważnych a dotychczas nie zawsze należycie wyjaśnionych zagadnień związanych z łączeniami, podziałami i przekształceniami spółek.”

Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający

Więcej informacji na temat publikacji oraz spis treści znajdą Państwo na stronie internetowej:

https://www.profinfo.pl/sklep/kodeks-spolek-handlowych-laczenie-podzial-i-przeksztalcanie-spolek-komentarz,86278.html 

Zachęcamy do lektury!

 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!