Komentarz do Kodeksu spółek handlowych autorstwa prawników Kancelarii GESSEL właśnie się ukazał

02.08.2018 Aktualności

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 1 sierpnia nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska ukazał się „Kodeks spółek handlowych. Łączenie, podział i przekształcanie spółek. Komentarz”, którego autorami są prawnicy Kancelarii GESSEL. 

Komentarz stanowi kompleksowe omówienie przebiegu regulowanych Kodeksem spółek handlowych procedur łączenia, podziału oraz przekształcenia na każdym ich etapie – menadżerskim, właścicielskim i sądowym. Szczególne miejsce w publikacji zajmuje omówienie połączeń transgranicznych, coraz częściej spotykanych w praktyce obrotu. Opracowanie oprócz analizy poszczególnych regulacji prawnych, uzupełnia zbiór wzorcowych dokumentów i pism.

Komentarz został napisany pod redakcją naukową prof. Marka Michalskiego i Macieja Kożuchowskiego. Autorami komentarza są również: Małgorzata Badowska, Michał Boryczka, Maciej Boryczko, Krzysztof Jasiński, Marcin Kasprzyk, Karolina Krzal, Katarzyna Olszak, Julia Trzmielewska, Małgorzata Wilczyńska, Bartłomiej Woźniak, Monika Żulińska oraz Tomasz Maślak.

„Serdecznie gratuluję autorom zaangażowanym w stworzenie komentarza i dziękuję  za ogrom włożonej pracy. Jestem dumny, że mogę pracować z tak wyśmienitymi i ambitnymi prawnikami. Cieszę się niezmiernie, że bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu zdobywanych latami, uczestniczymy w wykuwaniu rynkowej praktyki i standardów w zakresie ważnych a dotychczas nie zawsze należycie wyjaśnionych zagadnień związanych z łączeniami, podziałami i przekształceniami spółek.”

Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający

Więcej informacji na temat publikacji oraz spis treści znajdą Państwo na stronie internetowej:

https://www.profinfo.pl/sklep/kodeks-spolek-handlowych-laczenie-podzial-i-przeksztalcanie-spolek-komentarz,86278.html 

Zachęcamy do lektury!

 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

14.09.2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023 w kategoriach M&A, Capital markets: Equity, Capital markets: Debt. In...

Aktualności
Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

11.08.2023

Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023

Transakcja sprzedaży  100% udziałów w spółce PCB Technical Solutions Limited na rzecz spółki Sescom SA, której byliśmy doradzą w tym procesie,  jest w finale w prestiżow...

Aktualności
Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!