Komentarz do Kodeksu spółek handlowych autorstwa prawników Kancelarii GESSEL właśnie się ukazał

02.08.2018 Aktualności

1bez tlaJest nam niezmiernie miło poinformować, że 1 sierpnia nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska ukazał się „Kodeks spółek handlowych. Łączenie, podział i przekształcanie spółek. Komentarz”, którego autorami są prawnicy Kancelarii GESSEL. 

Komentarz stanowi kompleksowe omówienie przebiegu regulowanych Kodeksem spółek handlowych procedur łączenia, podziału oraz przekształcenia na każdym ich etapie – menadżerskim, właścicielskim i sądowym. Szczególne miejsce w publikacji zajmuje omówienie połączeń transgranicznych, coraz częściej spotykanych w praktyce obrotu. Opracowanie oprócz analizy poszczególnych regulacji prawnych, uzupełnia zbiór wzorcowych dokumentów i pism.

Komentarz został napisany pod redakcją naukową prof. Marka Michalskiego i Macieja Kożuchowskiego. Autorami komentarza są również: Małgorzata Badowska, Michał Boryczka, Maciej Boryczko, Krzysztof Jasiński, Marcin Kasprzyk, Karolina Krzal, Katarzyna Olszak, Julia Trzmielewska, Małgorzata Wilczyńska, Bartłomiej Woźniak, Monika Żulińska oraz Tomasz Maślak.

„Serdecznie gratuluję autorom zaangażowanym w stworzenie komentarza i dziękuję  za ogrom włożonej pracy. Jestem dumny, że mogę pracować z tak wyśmienitymi i ambitnymi prawnikami. Cieszę się niezmiernie, że bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu zdobywanych latami, uczestniczymy w wykuwaniu rynkowej praktyki i standardów w zakresie ważnych a dotychczas nie zawsze należycie wyjaśnionych zagadnień związanych z łączeniami, podziałami i przekształceniami spółek.”

Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający

Więcej informacji na temat publikacji oraz spis treści znajdą Państwo na stronie internetowej:

https://www.profinfo.pl/sklep/kodeks-spolek-handlowych-laczenie-podzial-i-przeksztalcanie-spolek-komentarz,86278.html 

Zachęcamy do lektury!

images 150x150 facebook2 e1527244074676 150x150

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

29.05.2024

Nasi prawnicy zdali egzaminy zawodowe!

Wszyscy zdający w tym roku egzaminy zawodowe otrzymali już wyniki i wszystkie są pozytywne! Serdeczne gratulacje i wielkie brawa dla Adrianny Andruszewski...

Aktualności
Nasi prawnicy zdali egzaminy zawodowe!

28.05.2024

Cykl webinarów podatkowych!

Serdecznie zapraszamy na cykl webinarów podatkowych. Pierwsze spotkanie poświęcimy unijnym zmianom w podatku u źródła. Podczas szkolenia omówimy m.in.: - Jakie ...

Aktualności
Cykl webinarów podatkowych!
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys